2017 Şubat’ ta Öğretmen Atamaları Olacak mı?

2017 Şubat ayı öğretmen atamaları için geri sayım başladı. Atama bekleyen öğretmenler adayları için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu 2017 yılı içinde 60 bin kişilik sözleşmeli memur alımlarının detaylarına açıklık getirdi. Öğretmen atamaları hangi branştan yapılacak?

MEB Sadece Sözleşmeli Değil, Kadrolu Memur Alımı da Yapacak!

Atama bekleyen öğretmen adaylarına 2017 için müjdeli haber geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu 2017 yılı için 60 bin kişilik sözleşmeli memur alımlarıyla ilgili açıklama yaptı. Yapılan atama açıklamalarına göre, MEB sadece sözleşmeli değil, kadrolu memur alımının da yapılacağı yönünde bilgi verdi. 

Basın mensuplarıyla biraraya gelen Bakan Müezzinoğlu, sözleşmeli alımların yarısının Milli Eğitim Bakanlığına ayrıldığını belirterek MEB’ e sadece sözleşmeli değil, kadrolu memur da alınacağı bilgisini verdi. Mevcut bulunan memur alımlarının, 60 bin sözleşmeli memur atamalarının geriye kalan yarısı Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı bünyesine alınacak.

30 Bin Öğretmen Atanacak

Milli Eğitim Bakanlığın yapmış olduğu açıklamaya göre 2017 Şubat ayında 30 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılacağı belirtildi. Ataması yapılacak olan öğretmen ihtiyaçları İngilizce ve Din Kültürü Ahlak Bilgisi çoğunlukta olacaktır. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.