Advert Advert Advert

Gemi Yaparak Liseden Mezun Olacaklar

Gemi Yaparak Liseden Mezun Olacaklar
Gemi Yaparak Liseden Mezun Olacaklar -

Balıkesir Ayvalık İlçesinde Pakmaya Kenan Kaptan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen ödenek ile gemi yapım atölyesi kurulacak.

Balıkesir' in Ayvalık İlçesinde bulunan Pakmaya Kenan Kaptan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ödenek sağlanarak gemi yapım atölyesi kurulacak. 

5 yıldır okulun kısa sürede büyük bir aşama kaydettiğini, bu gelişmeler içinde en çok gemi üretim atölyesinin olduğu belirtildi. Okul Müdürü Hüseyin Aday, Bakanlık tarafından gerekli olan ödeneğin ayrıldığını atölyenin önümüzde eğitim-öğretim yılına yetiştirilmesinin hedeflendiğini ifade etti.

Okulun 2011 yılında hizmete açıldığı ve 4 yılda büyük gelişmelere imza atıldığı belirtildi. Okul Müdürü Hüseyin Aday açıklamalarına devam ederken, gelişmelerin en önemlisinin 2015 yılında yatırım programlarına 8,5 milyon lira ile okula gemi yapım atölyesi, spor salonu ve 100 kişilik öğrenci yurdu yapılacak diye konuştu.

Türkiye' de İlk Ve Tek 

Türkiyede yaşanan en önemli sorunlardann birinin de kalifiye eleman olduğunu belirten Aday, okuldam mezun olacak olan öğrencilerin Uluslararası alanda iş yapabilme ve çalışabilme imkanlarının olacağını ifade etti. Okulda mevcut 315 öğrencinin eğitim gördüğünü, öğrencilerin kendi alanlarıyla ilgili her türlü beceriyi kazanarak mezun olmalarını hedeflediklerini vurguladı. 

gemi yapım atölyesi gemi yapımı gemi yapımı atölyesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
BDDK Başkanı Akben: Türk Bankacılık Sistemi Sağlam!
BDDK Başkanı Akben: Türk Bankacılık Sistemi Sağlam!