Gemi Yaparak Liseden Mezun Olacaklar

0

Balıkesir’ in Ayvalık İlçesinde bulunan Pakmaya Kenan Kaptan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ödenek sağlanarak gemi yapım atölyesi kurulacak. 

5 yıldır okulun kısa sürede büyük bir aşama kaydettiğini, bu gelişmeler içinde en çok gemi üretim atölyesinin olduğu belirtildi. Okul Müdürü Hüseyin Aday, Bakanlık tarafından gerekli olan ödeneğin ayrıldığını atölyenin önümüzde eğitim-öğretim yılına yetiştirilmesinin hedeflendiğini ifade etti.

Okulun 2011 yılında hizmete açıldığı ve 4 yılda büyük gelişmelere imza atıldığı belirtildi. Okul Müdürü Hüseyin Aday açıklamalarına devam ederken, gelişmelerin en önemlisinin 2015 yılında yatırım programlarına 8,5 milyon lira ile okula gemi yapım atölyesi, spor salonu ve 100 kişilik öğrenci yurdu yapılacak diye konuştu.

Türkiye’ de İlk Ve Tek 

Türkiyede yaşanan en önemli sorunlardann birinin de kalifiye eleman olduğunu belirten Aday, okuldam mezun olacak olan öğrencilerin Uluslararası alanda iş yapabilme ve çalışabilme imkanlarının olacağını ifade etti. Okulda mevcut 315 öğrencinin eğitim gördüğünü, öğrencilerin kendi alanlarıyla ilgili her türlü beceriyi kazanarak mezun olmalarını hedeflediklerini vurguladı. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın