AÖL Telafi Sınavı Yapılacak mı?

0

7-8 Ocak’ ta yapılan AÖL sınavının ilk dönemi bugün yapıldı. İstanbul’ ta yağan yoğun kar yağışı nedeniyle birçok öğrenci sınav yerine bulamadı. Bu nedenle sınava yetişemeyen öğrenciler AÖL iptal edilsin başlığı altında kampanya başlattı. Buna göre sınava yetişemeyen öğrenciler Vali Vasip Şahinden bir etkileşim alamadılar. 

AÖL Sınavı Telafisi Yapılacak mı?

AÖL ertelensin başlığı altında kampanya başlatan öğrenciler Vali Vasip Şahin’ den cevap alamadılar. Yoğun kar yağışı nedeniyle sınava yetişemeyen öğrenciler ve veliler çok sıkıntı yaşadılar. Yoğun kar yağışı nedeniyle sınava yetişemeyen çok sayıda öğrenci 7 Ocak tarihinde yapılan sınav için telafi istediler.

Sınava giremeyen öğrenciler için yetkililer tarafından açıklama yapıldı. İstanbul’ da yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle sınava yetişemeyen öğrenciler için telafi sınavı yapılacak. Henüz öğrenciler için tanınacak ikinci bir hakkın ne zaman yapılacağı belirtilmezken, yarın yapılacak AÖL sınavı için yeni bir haber alınmadı.

Sınavların iptal olup olmamasıyla ilgili YÖK tarafından kesin bir açıklama yapılmamasına karşın, 8 Ocak tarihinde yapılacak sınavla ilgili bir bilgilendirme olmadı. Öğrenciler YÖK tarafından yapılacak açıklamayı bekliyor. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın