Advert Advert Advert

AÖL Telafi Sınavı Yapılacak mı?

AÖL Telafi Sınavı Yapılacak mı?
AÖL Telafi Sınavı Yapılacak mı? -

7-8 Ocak tarihlerinde yapılan AÖL sınavına giremeyen adaylar, telafi sınavı yapılacak mı? Sorusunun cevabını bekliyor. AÖL Telafi sınavı yapılacak mı?İşte haberin detayları...

7-8 Ocak' ta yapılan AÖL sınavının ilk dönemi bugün yapıldı. İstanbul' ta yağan yoğun kar yağışı nedeniyle birçok öğrenci sınav yerine bulamadı. Bu nedenle sınava yetişemeyen öğrenciler AÖL iptal edilsin başlığı altında kampanya başlattı. Buna göre sınava yetişemeyen öğrenciler Vali Vasip Şahinden bir etkileşim alamadılar. 

AÖL Sınavı Telafisi Yapılacak mı?

AÖL ertelensin başlığı altında kampanya başlatan öğrenciler Vali Vasip Şahin' den cevap alamadılar. Yoğun kar yağışı nedeniyle sınava yetişemeyen öğrenciler ve veliler çok sıkıntı yaşadılar. Yoğun kar yağışı nedeniyle sınava yetişemeyen çok sayıda öğrenci 7 Ocak tarihinde yapılan sınav için telafi istediler.

Sınava giremeyen öğrenciler için yetkililer tarafından açıklama yapıldı. İstanbul' da yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle sınava yetişemeyen öğrenciler için telafi sınavı yapılacak. Henüz öğrenciler için tanınacak ikinci bir hakkın ne zaman yapılacağı belirtilmezken, yarın yapılacak AÖL sınavı için yeni bir haber alınmadı.

Sınavların iptal olup olmamasıyla ilgili YÖK tarafından kesin bir açıklama yapılmamasına karşın, 8 Ocak tarihinde yapılacak sınavla ilgili bir bilgilendirme olmadı. Öğrenciler YÖK tarafından yapılacak açıklamayı bekliyor. 

aöl iptal mi aöl iptal olacak mı aöl sınavı aöl sınavları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!