MEB Tam Gün Eğitim İçin Derslik Sayısını Artırıyor

0

Milli Eğitim Bakanlığı tam gün eğitime geçiş çalışmaları için hayırseverler ile birlikte ortak bir çalışma başlattı. Strateji Geliştirme Başkanlığı CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil’ in tam gün eğitime geçiş çalışmaları ve öğretmen ihtiyacına ilişkili olan yazılı soru önergesine cevap verdi.

Derslik Yapım Çalışmaları Devam Ediyor

Tam gün eğitime geçiş sistemine adım atılan hedef doğrultusunda oldukça yoğun bir şekilde derslik çalışmalarının devam ettiği belirtildi. Ayrıca verilen yanıtta, öğretmen ihtiyacının kadrolu öğretmenlerle tam anlamıyla karşılanmadığı, eğitim kurumlarında eğitim ve öğretimin aksamadan devam edebilmesi bakımından valilikler tarafından mevzuat çerçevesinde ders ücreti karşılığında öğretmen görevlendirilmesi yapıldığı ifade edildi.

Talim ve Terbiye Kurulunun kararı kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığının öğretmenlerinin atama ve yer değiştirme yönetmeliği hükümlerince yapılmış olan duyurular doğrultusunda atama yaptığını belirterek Resmi Eğitim Kurumlarında tam gün eğitime geçilmesi durumunda ortaya çıkan ve ihtiyaç olan öğretmen sayısı da bu kapsama göre değerlendirilecek. 

Ayrıca tam gün eğitime geçiş kapsamında hayırsever vatandaşlar ile birlikte derslik sayısının çoğaltılmasına yönelik bilgiler verildi. Buna göre bütün okullarda tam gün eğitim ve öğretime geçebilmek, ikili eğitime son vermek adına yoğun bir şekilde derslik artırma çalışmalarına devam edildiği kaydedildi. 

‘Hayırsever vatandaşlarında desteğiyle yeni derslik toplamda 269 bin 596 adet olmak üzere tamamlanarak eğitim ve öğretimin hizmetine sunulmuştur’ bilgisi verildi.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın