Advert Advert Advert

MEB Tam Gün Eğitim İçin Derslik Sayısını Artırıyor

MEB Tam Gün Eğitim İçin Derslik Sayısını Artırıyor
MEB Tam Gün Eğitim İçin Derslik Sayısını Artırıyor -

MEB tam gün eğitime geçiş için derslik sayısını artırma yönünde hayırseverlerle birlikte ortak çalışma başlattı.

Milli Eğitim Bakanlığı tam gün eğitime geçiş çalışmaları için hayırseverler ile birlikte ortak bir çalışma başlattı. Strateji Geliştirme Başkanlığı CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil' in tam gün eğitime geçiş çalışmaları ve öğretmen ihtiyacına ilişkili olan yazılı soru önergesine cevap verdi.

Derslik Yapım Çalışmaları Devam Ediyor

Tam gün eğitime geçiş sistemine adım atılan hedef doğrultusunda oldukça yoğun bir şekilde derslik çalışmalarının devam ettiği belirtildi. Ayrıca verilen yanıtta, öğretmen ihtiyacının kadrolu öğretmenlerle tam anlamıyla karşılanmadığı, eğitim kurumlarında eğitim ve öğretimin aksamadan devam edebilmesi bakımından valilikler tarafından mevzuat çerçevesinde ders ücreti karşılığında öğretmen görevlendirilmesi yapıldığı ifade edildi.

Talim ve Terbiye Kurulunun kararı kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığının öğretmenlerinin atama ve yer değiştirme yönetmeliği hükümlerince yapılmış olan duyurular doğrultusunda atama yaptığını belirterek Resmi Eğitim Kurumlarında tam gün eğitime geçilmesi durumunda ortaya çıkan ve ihtiyaç olan öğretmen sayısı da bu kapsama göre değerlendirilecek. 

Ayrıca tam gün eğitime geçiş kapsamında hayırsever vatandaşlar ile birlikte derslik sayısının çoğaltılmasına yönelik bilgiler verildi. Buna göre bütün okullarda tam gün eğitim ve öğretime geçebilmek, ikili eğitime son vermek adına yoğun bir şekilde derslik artırma çalışmalarına devam edildiği kaydedildi. 

'Hayırsever vatandaşlarında desteğiyle yeni derslik toplamda 269 bin 596 adet olmak üzere tamamlanarak eğitim ve öğretimin hizmetine sunulmuştur' bilgisi verildi.

meb tam gün eğitim meb eğitim meb eğitim tam gün meb derslik
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yapı Kredi Bankası En Az Önlisans Mezunu Satış Yetkilisi Alımı Yapacak!
Yapı Kredi Bankası En Az Önlisans Mezunu Satış Yetkilisi Alımı Yapacak!
Yapı Kredi Bankası'ndan Tatil Kredisi Kampanyası
Yapı Kredi Bankası'ndan Tatil Kredisi Kampanyası