Son Gün 14 Şubat

0

Ziraat ile geçinen üreticiler için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından sağlanacak olan 200 bin liralık hibe desteği için sayılı günler kaldı. Hibeden faydalanmak isteyen üreticiler bir an önce başvuruda bulunmalılar.

Hangi İşlemler İçin Hibe Verilecek

Ekonomide yaşanan dalgalanmadan üreticilerin daha kötü etkilenmemesi için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından sağlanacak olan hibe desteği tarla içi damla sulama sistemi kurulumu, tarla içi mikro yağmurlama sistemi kurulumu, tarla içi yağmurlama sistemi kurulumu, lineer, tamburlu sistem yağmurlama sulama makinesi alımı veya center pivot ve güneş enerjili sulama sistemi kurulumu işlemleri için verilecek. Belirtilen başlıklarda işlem yapacak olan üreticiler hibe desteğinden faydalanacak bunun dışındaki işlemler için hibe desteği verilmiyor.

Ne Kadar Destek Verilecek?

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre gerçek kişiler için 100 bin liraya kadar, tüzel kişiler için ise 200 bin liraya kadar hibe desteği verilecek. Bakanlığın açıklamasına göre bu tutarların üstünde hibe verilmesi söz konusu değil.

Başvurular Ne Zamana Kadar?

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından verilen hibe desteğinden faydalanmak isteyen üreticiler en son 14 Şubat Salı günü mesai bitimine kadar bulundukları bölgede bulunan İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne başvuruda bulunabilirler.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın