Advert Advert Advert

Halkbank 2017 Konut Kredisi Faiz Oranları

Halkbank 2017 Konut Kredisi Faiz Oranları
Halkbank 2017 Konut Kredisi Faiz Oranları -

Halkbank mevcut konut kredisi ve konut finansmanı kampanyaları sayesinde ev almak isteyen tüketicilere uygun kredi faiz oranlarıyla konut kredisi fırsatı sunuyor.

Halkbank Konut Kredisi Faiz Oranları 0,80’den Başlıyor

En düşük kredi faiz oranıyla konut kredisi veren Halkbank 3 yıl vadeli konut kredisi paketleri için kredi faiz oranını 0,80 olarak belirledi. 120 aya kadar vade talep edilebilen bu konut kredisi kampanyası için belirlenen maksimum kredi faiz oranı ise 0,89 olarak belirlenmiş. Kredi notu ortalamanın üzerinde olan herkes Halkbank’tan konut kredisi başvurusu yapabiliyor.

Hesaplı Evim Konut Kredisi ismiyle sunulan bu kampanya dâhilinde bankadan kredi almanız halinde borcunuzu 3 ay sonra ödemeye başlayabilirsiniz. 3 ay ertelemeli olarak alabildiğiniz bu kredinin kredilendirme oranı yüzde 25’tir. Dolayısıyla krediden faydalanmak isteyen kişilerin yüzde 25 oranında peşinatlarının olması gereklidir.

Kredinin miktarının binde 5’i Halkbank’a kredi tahsis ücreti olarak ödenir. 100 bin liralık bir konut kredisi paketi için belirlenen kredi tahsis ücreti 500 liradır.

Kredi tahsis ücretine ek olarak krediyi almak isteyen kişilerin hayat sigortası bedeli, DASK prim tutarı, konut sigortası primi ve ekspertiz ücreti ödemeleri gerekiyor. Tüm bu masrafların toplamda yaklaşık 2 bin lira yaptığını ifade edebiliriz.

Bu kredi kampanyası sadece ev alan kişiler için geçerlidir. Kredi transferi için Hesaplı Evim Konut Kredisi kampanyasından faydalanılamaz.

36 ay vadeli olarak alınan 100 bin liralık konut kredisinin yıllık maliyet oranı yüzde 11,0243’tür. Bu krediyi alan kişiler ayda 3208 TL taksit öderler.

120 ay vadeli olarak alınan 100 bin liralık konut kredisi için Halkbank’a her ay 1359 TL taksit ödemesi yapılması gerekiyor. 

halkbank konut kredisi faiz oranları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akbank, Dijital İletişim Yöneticisi Alımı Yapacak!
Akbank, Dijital İletişim Yöneticisi Alımı Yapacak!
Yapı Kredi Bankası, Risk İzleme Uzmanı Alımı Yapacak!
Yapı Kredi Bankası, Risk İzleme Uzmanı Alımı Yapacak!