Chrysler’den Amerika’ya Yatırım

0

Fiat Chrysler, 1 Milyarlık yatırım ile aynı zamanda 2 Bin kişilik istihdam sağlanacağı biliniyor. Yapılan bu yatırım açıklamasından sonra Fiat Chrysler’ in hisse başına değeri New York ekonomi borsasında %1,6’lık artış göstermiş oldu.

Amerika Birleşik Devletlerinin Başkanı seçilen Donald Trump resmi Twitter hesabından Fiat Chrysler’ in yapmış olduğu yatırımdan dolayı teşekkür etti.

Donald Trump yapmış olduğu açıklamada yatırım şirketlerinin yurtdışına yatırım yapmaması gerektiğini belirten Donald, yatırımcıların ülke içine yatırım yapması ve istihdam yapması gereklidir dedi. Bugün yaptığı açıklamada nihayet Fiat Chrysler yatırım planını duyurdu. Ayrıca Donald Trump Amerika Birleşik Devletlerinin en büyük ikinci araba firması olan Ford’un geçen hafta yaşanan yatırım planı içinde ayrıca teşekkür etti.

Dünyanın önde gelen araba firmaları içerisinde yer alan Ford geçen hafta Meksika’ya yapacağı 1,6 milyar Dolarlık yatırımını geri çekerek Amerika birleşik devletlerinden de bulunan Michigan eyaletine yatırım yapacağını açıklamış ve ayrıca 700 kişiye de yeni istihdam alanın oluşacağını açıkladı.

Fiat Chrysler 2009 yılından bu zamana kadar Amerika Birleşik Devletlerinde 9,6 Milyar Dolar yatırım yaptığını ve 25 Bin kişiye istihdam alanı oluşturduğunu açıkladı.

ABD’nin üçüncü büyük araba şirketi olan Fiat Chrysler geçtiğimiz yıllarda 374 Milyon Dolar’la Hindistan’a dev bir yatırım yapmıştı. Önde gelen araba firmalarından Fiat Chrysler Group LLC Hindistan’ da bulunan şanzıman fabrikasına 374 Milyon yatırım ile enerji açısından verimli sayılan 9 ile 9 vites arasında değişen şanzımanlar üretecek. Yapılan bu yatırım ile birlikte toplamda 1.250 yeni istihdam sahası oluşturduğu bilinmektedir. Chrysler 2009 yılında da ABD’ye 5,2 Milyar Dolar yatırım yapmıştı.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın