Ana SayfaBankacılıkATM Kartımı Yuttu! Hangi Durumda Geri Alınamaz?

ATM Kartımı Yuttu! Hangi Durumda Geri Alınamaz?

ATM Kartımı Yuttu Ne Yapmalıyım? Bankamatiğin Yuttuğu Kartı Kurtarmak İçin Yapılması Gereken İşlemler! Detaylar İçin...

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

ATM kartımı yuttu ne yapmalıyım diyorsanız kartınızın hangi sebeple ATM’nin yuttuğunu öğrenmelisiniz. Aksi durumda kartınızı asla geri alamazsınız!

Kartınıza Bloke Konmuş Olabilir mi?

Bankamatiklerin kart yutmasının çeşitli sebepleri vardır. ATM’ler kişinin hesabına bloke konulması veya ATM’lerde gerçekleşen teknik arızalar nedeni ile kartları yutabiliyor. Ayrıca banka kartının bankamatikte unutulması halinde ATM’ler kartı yutabiliyor.

Banka hesaplarına ödenmeyen borçların idari takibe düşmesi halinde bloke konulabiliyor. Banka kartının hesaplara bloke konulması nedeniyle ATM karttı yutmuşsa yapılacak bir işlem bulunmuyor. Banka şubeleri ile veya müşteri hizmetleri ile görüşseniz dahi bankamatik kartınızı alamazsınız.

ATM Arızalanmış Olabilir!

ATM’ler sık rastlanmasa da bazı zamanlarda arızalanabiliyor. Bankamatikler teknik arızalar nedeniyle banka kartını yutabiliyor. Bu gibi durumlarda kullanılan bankamatik banka şubesine ait bir bankamatik ise banka şubesindeki görevlilere durumu bildirilerek kartın geri alınması mümkündür. Fakat bu işlemi gerçekleştirebilmek için banka kartının kişiye ait olması gerekiyor. Eğer banka kartını yutan ATM banka şubesine ait değilse hemen müşteri hizmetlerinin aranmasında fayda vardır. Müşteri hizmetlerine durumu bildirerek banka kartının bloke edilmesini sağlayabilirsiniz. Kartınıza bloke konulmasını sağlayarak dolandırılma ihtimalinizi sıfıra indirebilirsiniz.

ATM’ler banka kartı belli bir süre ATM’den alınmazsa güvenlik amacıyla söz konusu banka kartını yutabiliyor. Bu gibi durumlarda da yukarıda bahsettiğimiz işlemleri yapmanız gerekiyor. Yani kullanılan ATM banka şubesine ait ise banka şubesi görevlilerine müracaat edilmesi gerekiyor. Eğer kullanılan bankamatik banka şubesine ait değilse müşteri hizmetleri aranarak banka kartı bir süreliğine bloke edilmesi gerekiyor.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
64TakipçilerTakip Et
2,239TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Türkiye İş Bankası Kurumsal Müşteri İlişkileri Yöneticisi Alacak!

Türkiye İş Bankası, banka iş ilanları kapsamında yayımladığı yeni bir ilanla personel alımı yapacağını...

Fibabanka, Müşteri Hizmetleri Uzmanı Alımı Yapacak!

Fibabanka, Çağrı Merkezi ve Müşteri Hizmetleri departmanlarında sürekli ve tam zamanlı istihdam etmek üzere banka personel alımı yapacak.

Akbank, Müşteri İletişim Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türk bankacılık sektöründe akla gelen ilk isimlerden biri olan Akbank, yayınlamış olduğu bir ilan...

Bankaların Çağrı Merkezi Bölümleri

Bankaların çağrı merkezi bölümleri, kendi içinde de Çağrı merkezi teknik destek olan internet bankacılığı...

Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapabilirim?

Kredi Borcunda Yasal Süreç, Kredi Borcunu Ödeyemeyenlerin İzleyeceği Yollar, Kredi Borcu Zamanında Ödenmezse Ne Olur?, Kredi borcu

Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı: Politika Faizi Sabit Kaldı!

Piyasalarda merakla beklenen Merkez Bankası faiz kararı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre politika faizinde değişiklik yapılmadı.