ATM Kartımı Yuttu Ne Yapmalıyım?

ATM Kartımı Yuttu Ne Yapmalıyım? Bankamatiğin Yuttuğu Kartı Kurtarmak İçin Yapılması Gereken İşlemler! Detaylar İçin...

0
ATM Kartımı Yuttu Ne Yapmalıyım?

ATM Kartımı Yuttu Ne Yapmalıyım?

Banka hesabından para çekme işlemi yapılırken şubelere gitmek yerine genelde bankamatikten para çekilir. Bankamatikten para çekme işlemi banka kartı kullanılarak veya ATM kartı kullanılarak yapılır. Bazı durumlarda ATM’ler kartları yuttuğu görülebiliyor.

Bankamatiklerin kart yutmasının çeşitli sebepleri vardır. ATM’ler kişinin hesabına bloke konulması veya ATM’lerde gerçekleşen teknik arızalar nedeni ile kartları yutabiliyor. Ayrıca banka kartının bankamatikte unutulması halinde ATM’ler kartı yutabiliyor.

Banka hesaplarına ödenmeyen borçların idari takibe düşmesi halinde bloke konulabiliyor. Banka kartının hesaplara bloke konulması nedeniyle ATM karttı yutmuşsa yapılacak bir işlem bulunmuyor. Banka şubeleri ile veya müşteri hizmetleri ile görüşseniz dahi bankamatik kartınızı alamazsınız.

ATM’ler sık rastlanmasa da bazı zamanlarda arızalanabiliyor. Bankamatikler teknik arızalar nedeniyle banka kartını yutabiliyor. Bu gibi durumlarda kullanılan bankamatik banka şubesine ait bir bankamatik ise banka şubesindeki görevlilere durumu bildirilerek kartın geri alınması mümkündür. Fakat bu işlemi gerçekleştirebilmek için banka kartının kişiye ait olması gerekiyor. Eğer banka kartını yutan ATM banka şubesine ait değilse hemen müşteri hizmetlerinin aranmasında fayda vardır. Müşteri hizmetlerine durumu bildirerek banka kartının bloke edilmesini sağlayabilirsiniz. Kartınıza bloke konulmasını sağlayarak dolandırılma ihtimalinizi sıfıra indirebilirsiniz.

ATM’ler banka kartı belli bir süre ATM’den alınmazsa güvenlik amacıyla söz konusu banka kartını yutabiliyor. Bu gibi durumlarda da yukarıda bahsettiğimiz işlemleri yapmanız gerekiyor. Yani kullanılan ATM banka şubesine ait ise banka şubesi görevlilerine müracaat edilmesi gerekiyor. Eğer kullanılan bankamatik banka şubesine ait değilse müşteri hizmetleri aranarak banka kartı bir süreliğine bloke edilmesi gerekiyor.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın