İş Bankası Kartsız İşlemler

0

Kart şifrelerinin dahi unutulduğunu göz önüne alarak banka kartlarının da kolaylıkla unutulabileceğini söyleyebiliriz. Normal şartlarda bankamatiklerden işlem yapabilmek için banka kartı kullanılır. Fakat İş Bankası kartsız işlem hizmeti de sunuyor. Peki, İş Bankası hangi işlemleri kartsız işlem kapsamında sunuyor? İş Bankası kartsız işlemler ve detayları…

İş Bankası Aracılığı İle Kartsız Yapılabilen İşlemler

Atatürk tarafından 1924 yılında kurulan ve hali hazırda Türkiye’nin özel bankacılık hizmeti veren en büyük bankası olma özelliği taşıyan İş Bankası 7 gün 24 saat boyunca 6.500 bankamatik aracılığı ile müşterilerine veya müşterisi olmayanlara hizmet sunuyor. İş Bankası’nın 6.500 bankamatiği kullanılarak kolaylıkla kartsız işlem veya banka kartı kullanılarak işlem yapılabiliyor.

İş Bankası bankamatiklerinde çeşitli bankacılık işlemleri kart kullanılarak veya kart kullanılmadan da yapılabiliyor. Hatta İş Bankası bankamatiklerinden farklı bankaların banka kartları kullanılarak da işlem yapılabiliyor.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye İş Bankası Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapıyor!

İş Bankası Kartsız İşlemler Para Çekme

İş Bankası müşterileri banka veya bankamatik kartı olmadan da para çekilebiliyor. İş Bankası bankamatiklerinden kart kullanmadan para çekebilmek için öncelikle İş Bankası mobil bankacılık müşterisi olunması gerekiyor. Eğer İş Bankası mobil bankacılık hizmeti kullanılıyorsa mobil bankacılık aracılığı ile edinilen QR kodu ile İş Bankası bankamatiklerinden kartsız para çekilebilir.

İş Bankası Kartsız Kredi Kartı Borcu Ödeme

İş Bankası bankamatikleri kullanılarak kredi kartı kullanmadan kredi kartı borcu ödenebiliyor. Herhangi bir İş Bankası bankamatiğinde kart numarasını kullanarak kredi kartı borcu ödeyebilirsiniz.

İş Bankası Kartsız Para Transferi

İş Bankası bankamatikleri kullanılarak banka kartı kullanılmadan para transferi yapılabiliyor. İş Bankası bankamatikleri kullanılarak İş Bankası hesaplarına havale veya diğer banka hesaplarına EFT işlemi yapılabilir. Bu işlemi yapabilmek için alıcının kişisel bilgilerine, müşteri numarasına veya IBAN numarasının bilinmesi gerekiyor.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye İş Bankası Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapıyor!

İş Bankası Diğer Kartsız İşlemleri

İş Bankası bankamatikleri kullanılarak telefon hatlarına kontör yüklenebilir, döviz bozdurulabilir, altın ve hisse senedi alım satım işlemi yapılabilir.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın