Advert Advert Advert

2017 YGS Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılır?

2017 YGS Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılır?
2017 YGS Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılır? -

12 Mart 2017 tarihinde yapılacak olan YGS için geri sayım başladı. Peki öğrenciler Üniversiteye giriş sınavlarından biri olan YGS' ya nasıl başvuracaklar? İşte detaylar...

12 Mart 2017 günü yapılacak olan YGS için öğrenciler Üniversitenin ilk adımını atmış olacaklar. Öğrenciler Yükseköğretime Geçiş Sınavı için başvuru yapmaya devam ediyor. ÖSYM aday şifresi ile öğrenciler başvuru yapabilir. Peki ÖSYM başvuru şifresi nasıl alınacak?

2017 YGS Başvuru İşlemleri

Öğrenciler okullarda görevli olan birimlerden başvuru formu alıp doldurmalılar. Doldurulan form ÖSYM' nin aday şifresini almanız için yardımcı olacaktır. Form doldurulduktan sonra bankaya yatırılması gereken 60 TL ücreti kendi adınıza yatırmalısınız. 

Okulun size vermiş olduğu ÖSYM aday şifresi ile başvurunuzu yapabilirsiniz. 4 Ocak tarihinde başlayan ve 18 Ocak tarihinde sona erecek başvuru işlemleri devam ediyor. İlk aşamada başarı yakalayan öğrenciler ikinci aşama olan LYS' ye girmeye hak kazanmış olacaklar. Daha çok açık uçlu soruların hakim olacağı LYS ilk efa denenmiş olarak, yeni bir dönemin başlancıgı olacak.

Bu yıl içinde öğrencilerin karşılaştıkları değişimlerden biri de Eğitim Fakültelerine getirilen sınır olmaktadır. Eğitim Fakültelerine girmek isteyen öğrencilere 240 bin başarı sırasına göre çalışmalarına yeniden düzenlemeleri gerektiği belirtildi. 

2017 ygs kayıt 2017 ygs başvuru 2017 ygs başvuru formu 2017 ygs sınav soruları 2017 ygs sınav
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akbank, Dijital İletişim Yöneticisi Alımı Yapacak!
Akbank, Dijital İletişim Yöneticisi Alımı Yapacak!
Yapı Kredi Bankası, Risk İzleme Uzmanı Alımı Yapacak!
Yapı Kredi Bankası, Risk İzleme Uzmanı Alımı Yapacak!