2017 YGS Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılır?

0

12 Mart 2017 günü yapılacak olan YGS için öğrenciler Üniversitenin ilk adımını atmış olacaklar. Öğrenciler Yükseköğretime Geçiş Sınavı için başvuru yapmaya devam ediyor. ÖSYM aday şifresi ile öğrenciler başvuru yapabilir. Peki ÖSYM başvuru şifresi nasıl alınacak?

2017 YGS Başvuru İşlemleri

Öğrenciler okullarda görevli olan birimlerden başvuru formu alıp doldurmalılar. Doldurulan form ÖSYM’ nin aday şifresini almanız için yardımcı olacaktır. Form doldurulduktan sonra bankaya yatırılması gereken 60 TL ücreti kendi adınıza yatırmalısınız. 

Okulun size vermiş olduğu ÖSYM aday şifresi ile başvurunuzu yapabilirsiniz. 4 Ocak tarihinde başlayan ve 18 Ocak tarihinde sona erecek başvuru işlemleri devam ediyor. İlk aşamada başarı yakalayan öğrenciler ikinci aşama olan LYS’ ye girmeye hak kazanmış olacaklar. Daha çok açık uçlu soruların hakim olacağı LYS ilk efa denenmiş olarak, yeni bir dönemin başlancıgı olacak.

Bu yıl içinde öğrencilerin karşılaştıkları değişimlerden biri de Eğitim Fakültelerine getirilen sınır olmaktadır. Eğitim Fakültelerine girmek isteyen öğrencilere 240 bin başarı sırasına göre çalışmalarına yeniden düzenlemeleri gerektiği belirtildi. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın