İş Dünyasının Önemli İsmi İlhami Koç’a Göre 2017’den Umutlu Olmamızı Gerektirecek Gelişmeler de Mevcut!

0

2016 yılının 3. çeyreğinde yaşanan yüzde 1,8’lik ekonomik daralma, Türkiye ekonomisi açısından pek çok insanın karamsarlığa sürüklenmesine neden oldu. Dün gelen Kasım ayı sanayi üretimi verilerinin de gelişme göstermemesi ile karamsarlığa kapılanların sayısı arttı. Bununla birlikte ekonominin 2017 yılında düzelebileceğine dair gelişmelerin de yaşandığını belirten önemli isimler var.

Son günlerde hızla değerlenen Amerikan Doları ve Euro karşısında eriyen Türk Lirası ekonomiye neler oluyor sorunu gündeme getirdi. Genel olarak olumsuz ve negatif yorumlar ön plana çıkarken Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) Başkanı İlhami Koç’a göre 2017 yılında Türkiye ekonomisinin düzelmesini beklememizi mantıklı kılacak gelişmeler de yaşanıyor.

Varlık Barışı ve Otomatik BES Önemli!

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) Başkanı İlhami Koç; İstanbul Finans Merkezi projesinin tekrar canlanmasının 2017 yılı için önemli bir adım olabileceğini belirtti. Yeni yılla birlikte bireysel emeklilikte oto katılımın yürürlüğe girmesinin de tasarrufları artıracağını ve bu sayede yatırımların daha kolay yapılabileceğini belirten Koç, ekonominin temellerinin sağlamlaşacağını vurguladı.

2016 yılının sonunda hükümet tarafından devreye konulan varlık barışının da önemli miktarda girdi sağlayabileceğinin altını çizen TSPB Başkanı İlhami Koç; Türkiye Varlık Fonu’nun hızla hayata geçirilmesinin de önemli olduğunu vurguladı.

Sermaye piyasasındaki bir takım vergi sorunlarının çözülmesinin 2017 yılı için umut verici gelişmeler arasında bulunduğuna dikkat çeken KOÇ, yatırım ortamını iyileştirilmesi ve teşvik edilmesine yönelik düzenlemeler yapılmasının da önemli olduğuna vurgu yaptı.

Bunlarla birlikte daha pek çok adım atıldığını ve bu adımların ekonomide bir canlanma meydana getireceğini belirten Koç, umutsuzluğa kapılmaya yer olmadığına ve bunun kimseye bir şey kazandırmayacağına değindi. Ülkemize olan güvenin sürdüğünü ve bunun nasıl daha yukarıya çıkarılabileceği konusunda görüş alış verişinde bulunduklarını belirten Koç, geleceğe umutla bakmak gerektiğinin altını çizdi.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın