Advert Advert Advert

THY Seferlerine Kar İptali

THY Seferlerine Kar İptali
THY Seferlerine Kar İptali -

Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle İstanbul’da THY’nin iç ve dış hatlardaki 113 tarifeli seferi iptal edildi.

Son günlerde iyice artan olumsuz hava koşulları uçak seferlerini de vurdu. Türk Hava Yolları tarafından iç ve dış hatlardaki 113 tarifeli sefer iptal edildi. Firmanın web sitesinden yapılan açıklamada İstanbul Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen havalimanlarından gerçekleştirilecek seferler buzlanma ve kuvvetli rüzgar gibi meteorolojik hadiseler sebebiyle yapılamayacak.

Yolcuların seyahatlerinin akıbetleri ile ilgili bilgiyi www.thy.com web sitesinden veya 444 0 849 numaralı çağrı merkezinden öğrenebilecekleri belirtildi.

Atatürk Havalimanı’nda Bazı Seferler Devam Ediyor

Diğer taraftan olumsuz hava koşulları sebebiyle son günlerde hava trafiğinin aksadığı Atatürk Havalimanı’nda dün 839 tarifeli sefer gerçekleştirildi. Olumsuz hava koşulları sebebiyle diğer birçok firma da Atatürk Havalimanı çıkışlı seferlerini iptal etti. 6 Ocak’tan itibaren şehirde yoğun kar yağışı tüm hava trafiğini de etkiledi.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) tarafında yapılan açıklamada da 5 gün süresince havalimanlarında kapasite kısıtlamasına gidildiği belirtildi. Birçok iç ve dış hat uçuşları gerçekleştirilemedi.

Yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan pistlerin temizleme çalışmaları ise tüm personelin tam mesai ile çalışmasına rağmen yağışın tipi şeklinde devam etmesi sebebiyle tamamlanamadı. Pistlerin temizlenmesi sürecinin en kısa zamanda tamamlanacağı yetkililer tarafından açıklandı.

Terminallerdeki Yoğunluk Düştü

Yağışın etkisinin azalması ile dün Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanlarındaki seferler normale döndü. Terminalde ve otellerde bekletilen yolcu sayıları azaldı. Satış ofislerinde ücretsiz bilet değişimi imkanı sunulmasıyla insanlar ulaşmak istedikleri yerlere yeni planlamalar yapabildi.

olumsuz hava koşulları Türk Hava Yolları Sabiha Gökçen
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akbank, Dijital İletişim Yöneticisi Alımı Yapacak!
Akbank, Dijital İletişim Yöneticisi Alımı Yapacak!
Yapı Kredi Bankası, Risk İzleme Uzmanı Alımı Yapacak!
Yapı Kredi Bankası, Risk İzleme Uzmanı Alımı Yapacak!