Milli Eğitim Bakanlığınca "Kız Çocukları Okusun" Projesi Kapsamında Eğitim Verildi

Milli Eğitim Bakanlığınca

MEB özellikle kız çocuklarının okula gönderilmesi için eğitimler düzenledi. Gaziantep' te okula gönderilmeme riski bulunan kız öğrenciler ile güvenlik güçleri, imamlar ve kamu çalışanlarına eğitim verildi. Haberin detayları...Milli Eğitim Bakanlığınca " özellikle kız çocuklarının okuma oranlarının artırılması projesi" kapsamında Gaziantep' te okula etme riski bulunan kız öğrencilere, güvenlik güçlerine, imamlara ve kamu çalışanlarına eğitim verildi.

Eğitim Kapsamında Yürütülen Çalışma Meyvesini Topluyor

MEB tarafından yürütülen projede daha çok kız çocuklarının okula kazandırılması ve daha fazla çocuğun kaliteli eğitim alabilmesi için yağılan çalışmaların sonuç vermeye başladığı belirtiliyor. KEP II Proje kapsamında Gaziantep' te bir otelde farklı kesimlere eğitim semineri verildi.

Yapılan eğitim seminerinde sadece teorik bilgiler değil, kız çocuklarının ailelerinin nasıl ikna edilmesi gerektiği ile ilgili canlandırmalar yapılıp bilgiler verildi. Konuyla ilgili çok önemli açıklamalar yapan İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete; Sivil Toplu Kuruluşları, okul aile birlikleri, öğretmenler yerel yönetimler, muhtarlar, diğer kurum ve kuruluşlarından gönülden çalışan ekiplerin oluşturulduğu bilgisini verdi.

Gönüllü çalışacak olan ekipler ev ziyaretleri yaparak değişik nedenlerle okula gidemeyen kız çocuklarının okula kazandırılması için " Gelin Etmeyin, Okula Gönderin" projesinin de KEP II için alt yapı oluşturulacağını belirtti. Bu anlamda Gaziantep' te yapılan çalışmaların artık meyvesini verdiğini de ifade etti. kız çocukları eğitim eğitim kız çocukları kız çocukları eğitim kampanyası çocuklar okusun projesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?