Advert Advert Advert

Nefes Kredisi Nedir?

Nefes Kredisi Nedir?
Nefes Kredisi Nedir? -

KOBİ’lere destek amacıyla düzenlenen çeşitli kredi kampanyaları bulunuyor. KOBİ finansmanı için düzenlenen kredi kampanyaları arasında son zamanlarda ismi çok duyulan ve ilgi duyulan KOBİ destek kredilerinden biri de nefes kredisidir. Peki nefes kredisi nedir? Nasıl alınır?

TOBB Nefes Kredisi Nedir?

KOBİ’lerin finansman ihtiyaçları çeşitli nedenlerden dolayı yaptıkları ticaretten fazla olabiliyor. KOBİ’ler bu gibi durumalar da sermayeleri finansman ihtiyacını karşılamak için yeterli olmadığı için kredi kullanma yoluna başvurabiliyor. KOBİ’lerin finansman ihtiyacını düşük faiz oranı ile karşılan kredi türleri arasında nefes kredisi dikkat çekiyor.

TOBB, KGF, Denizbank ve Ziraat Bankası ortak çalışması ile ortaya çıkan nefes kredisi projesi ile borçları ve çeşitli ihtiyaçları nedeniyle finansmana ihtiyaç duyan KOBİ’lere rahat bir nefes aldırmak amaçlanıyor.

Nefes kredisi küçük esnafın ödeyemediği borçlarını finanse etmek amacıyla verilen TOBB destekli bir kredi türüdür. Nefes kredisini diğer KOBİ kredilerinden ayıran en önemli konu ise diğer KOBİ kredilerine göre düşük faizli olmasıdır.

Cirosu 40 milyon TL’den az ve çalışanı 250’den az olan TOBB üyesi firmaların yararlanabildiği TOBB nefes kredisi ile girişimciler 12 ay vade ve %0,825 gibi düşük faiz oranından yararlanabiliyor. Nefes kredisi kullanılarak en fazla 100.000 TL alınabiliyor. Ticari ve nakdi kredi türleri arasında yer alan nefes kredisi 1 defaya mahsus kullanılabilirken Ziraat Bankası ve Denizbank aracılığı ile alınabiliyor.

Nefes Kredisi Nasıl Alınır?

Nefes kredisi başvurusu için öncelikle üyesi olunan Oda ve Borsalar Birliği şubesine gidilerek faaliyet belgesi alınması gerekiyor. TOBB şubesinden alınan faaliyet belgesi ile Ziraat Bankası veya Denizbank şubelerine giderek nefes kredisine başvurulabilir. Nefes kredisi başvurusu banka ve KGF tarafından değerlendirildikten sonra onaylanırsa nefes kredisi kullanılabilir.

nefes kredisi nefes kredisi nasıl alınır nefes kredisi nedir TOBB TOBB nefes kredisi Ziraat Bankası nefes kredisi Denizbank nefes kredisi Ziraat Bankası Denizbank
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!