Advert Advert Advert

Bakan Müezzinoğlu: Maaş Projesinin Kapsamı Genişletilip Teyze ve Halaya Maaş Gelebilir

Bakan Müezzinoğlu: Maaş Projesinin Kapsamı Genişletilip Teyze ve Halaya Maaş Gelebilir
Bakan Müezzinoğlu: Maaş Projesinin Kapsamı Genişletilip Teyze ve Halaya Maaş Gelebilir -

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, büyük anneye maaş projesinin pilot uygulamadan sonra genişleyebileceğinin sinyallerini verdi.

Torununa bakan büyük anneler için planlanan teşvik ülke genelinde büyük ses getirip memnuniyetle karşılanınca aynı uygulamanın teyze ve halalar içinde geçerli olması gündeme alındı.

Teyze ve Hala da Maaş Alabilir

Torununa bakan büyük annelere 400 liradan başlayacak olan maaş yardımı projesi ülke genelinde büyük yankı uyandırdı. Kısa süre içerisinde uygulamaya geçecek pilot uygulama herkes tarafından merakla bekleniyor.  Şuan için yapılan planlamaya göre 3 ilde bin aileye 6 ay süre ile yapılacak pilot uygulamanın sonucuna göre projenin yaygınlaştırılması gündeme gelecek.

Uygulamanın oldukça memnuniyet uyandırmasından sonra aynı uygulamanın teyze ve halalar içinde kapsayıcı olması gündeme geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun yaptığı açıklamaya göre, büyük annelere maaş projesi henüz tamamlanmadı ancak ana hatları belli oldu. Çalışan bayanların iş hayatına dönebilmesi için evde torun bakan büyük annelere ilk etapta maaş bağlanacak.

Ay Sonuna Kadar Netleşmesi Bekleniyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu açıklamasının devamında, ‘’ Pilot uygulamayı 3 ilde bin aile üzerinde 6 ay boyunca izleyeceğiz. Öncelikle büyük anne üzerinden gidiyoruz. Ancak ileride bu maaş kapsamına teyze, hala, dede ya da diğer seçeneklerde dâhil edilebilir’’ dedi. Büyük annelere maaş projesine ilişkin çalışmanın ay sonuna kadar netleşmesi bekleniyor. İlk planlamalara göre Şubat – Mart aylarında uygulamanın başlaması, Eylül ayı gibi de yaygınlaşması bekleniyor.

teşvik Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Pilot uygulama Çalışan bayanlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
BDDK Başkanı Akben: Türk Bankacılık Sistemi Sağlam!
BDDK Başkanı Akben: Türk Bankacılık Sistemi Sağlam!