Ana Sayfa Krediler Jet Kredi Nedir?

Jet Kredi Nedir?

-

Jet Kredi

Bankalar genel olarak kredi notu düşük olanlara, kredi sicili bozuk olanlara ve geliri olmayanlara kredi vermezler. Bu yüzden gelir sahibi olmayanlar, kredi sicili bozuk olanlar ve kredi notu düşük olanlar finansal ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla banka dışındaki kişi veya kuruluşlara başvurma yolunu seçebiliyor. Bankalar dışında gelir sahibi olmayanlara, kredi notu düşük olanlara ve kredi sicili bozuk olanlara faiz ile para verenler genelde tefeciler oluyor.

Son zamanlarda gelir belgesiz kredi veya kredi notu düşük olanlara anında 50.000 TL kredi diye reklam yapılan jet kredi terimi duyulmaya başladı. Özellikle bankalardan kredi alamayan ve kredi kullanmaya ihtiyaç duyanlar jet krediye büyük ilgi gösterdi.

Jet kredi banka dışındaki kişi veya kuruluşlar tarafından verilen ve kredi notu, gelir ve kredi sicili sorulmadan verilen bir kredi türü olarak tanımlanabilir. Jet kredi genel olarak tefecilerin yeni yöntemi olarak tanımlanacağı gibi dolandırıcıların yeni yöntemleri arasında da yer alıyor.

Jet Kredi Yasal Mı?

İhtiyaç kredileri BDDK’nın ve yasaların belirlediği kriterlere göre bankalar tarafından verilen bir kredi türüdür. İhtiyaç kredisi kapsamında sunulan jet kredi ise hiçbir yasal düzenlemeye tabi olmayan bu yüzden dolandırıcılığa açık olan bir kredi türüdür. Jet kredi kesinlikle yasal değildir.

Jet Kredi Dolandırıcılığı?

Jet kredi kullanılması halinde yüksek faiz uygulayan ve yasa dışı iş yapan tefecilerin eline düşülebileceği gibi dolandırılma ihtimali de vardır. Jet kredi kullanma yolunu tercih eden ve dolandırılan mağdur sayısı oldukça fazladır. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,334BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
29TakipçilerTakip Et
2,399TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler