Ziraat Bankası’ndan Eğitim Masraflarına Eğitim Kredisi

0

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi

Ülkemizde lisans öğrenimi baz alındığında eğitim ortalama 16 yılda tamamlanabiliyor. Söz konusu 16 yıl içerisinde öğrenimine devam eden kişilerin kurs masrafından kırtasiye masrafına kadar çeşitli masrafları oluyor. Ziraat Bankası öğrenimine devam edenler için başlattığı eğitim kredisi kampanyası ile çeşitli eğitim giderleri için kredi veriyor.

Ziraat Bankası eğitim kredisi kapsamında öğrencilerin her türlü okul, üniversite veya kurs masraflarını 36 ay vade seçeneği ile ve uygun faiz oranı ile karşılıyor. Ziraat Bankası eğitim kredisi taksitli veya Kredili Mevduat Hesabı şeklinde kullanıldığı gibi şahsi veya maddi teminat olma özelliği de taşıyor. Ayrıca Ziraat Bankası eğitim kredisi kapsamında her ay ödeme veya 3 ayda bir ödeme seçeneği de sunuyor.

Ziraat Bankası eğitim kredisini öğrencinin velisi, öğrencinin eğitim masraflarını karşılayan herhangi bir aile bireyi veya düzenli gelir sağlayabildiği bir işi olan öğrenci uygun faiz oranlarından yararlanarak alabiliyor. Ziraat Bankası eğitim kredisini %1,19 faiz oranından kullanıma sunuyor.

Ziraat Bankası’ndan 36 ay vade ile 10.000 TL miktarında %1,19 faiz oranından eğitim kredisi alınması halinde kredinin aylık taksit ödemesi 357,20 TL oluyor. Ziraat Bankası’ndan eğitim kredisi alınması halinde Ziraat Bankası kredi kullanandan BSMV ve KKDF vergisi tahsil ederken kredi vadesi boyunca hayat sigortası yapılmasını da talep ediyor.

Ziraat Bankası eğitim kredisine başvuru formu, nüfus cüzdanı, çalışma durumuna göre gelir belgesi, eğitime ilişkin belge ve faturalar ile Ziraat Bankası şubelerinden başvurulabilir.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın