Çarşamba Günü Ekonomide Neler Yaşandı

Çarşamba Günü Ekonomide Neler Yaşandı

Çarşamba gününün ekonomi gündemi de dolu dolu geçti. Çarşamba günü ülke ekonomisi gündeminde genel olarak bakanların yaptığı açıklamalar yer aldı. Ayrıntılar Haberimizde! 

Çarşamba Günü Ekonomi Gündemi

Son zamanlarda ülkemizde ekonomi gündemi yoğun geçiyor. Çarşamba günü de Türkiye ekonomisi yoğun bir gün geçirdi. Çarşamba günü genel olarak ekonomi gündeminde Mehmet Şimşek’in Davos’a gitmesi, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’ın açıklamaları, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin açıkladığı veriler ve ABD Aralık Tüfe verileri konuşuldu.

Mehmet Şimşek Davos’a Gitti

Başbakan Danışmanı Mehmet Şimşek Türkiye’yi temsilen 47. Dünya Ekonomik Forumu’na katılmak için İsviçre’nin Davos kentine gitti. G20 zirvesinde çeşitli ekonomik konular ve güncel gündem konuları ele alınacak. Ayrıca Başbakan Danışmanı Mehmet Şimşek zirvede konuşma yapacak.

Fikri Işık Türkiye Savunma İhtiyacı İle İlgili Bir Açıklanmada Bulundu

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık yaptığı açıklamada Türkiye savunma ihtiyacının yüzde 60’ından fazlasını yerli üretim ile karşıladığını belirtti. Türkiye’nin savunma sanayisindeki gelişimini devrim olarak nitelendiren Milli Savunma Bakanı Fikri Işık savunma sanayisindeki gelişimin ülke ekonomisine, ihracatına ve yurtdışı pazarlarındaki tanınmışlık oranına büyük katkılar sağladığını da söyledi.

2016 Yılında 1,5 Milyon Konut Ve İşyeri Satıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaski konut ve işyeri satışları ile ilgili verileri açıkladı. Mehmet Özhaski’nin açıkladığı verilere göre en çok alım satım işlemi İstanbul’da yapılmak üzere ve en az alım satım Hakkari’de olmak üzere 2016 yılında el değiştiren konut ve işyeri sayısı 1 milyon 567 bin 295’e ulaştı.

ABD Aralık Tüfe Verileri

ABD tüketici fiyat endeksi aralık verileri beklentileri karşıladı. ABD’de TÜFE aralık ayında yüzde 0,3’e ve yılsonunda 2,1’e ulaşarak beklentileri karşıladı.ABD tüketici fiyat endeksi G20 zirvesi Milli Savunma Bakanı Çevre ve Şehircilik Bakanı Konut satışları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?