Ana SayfaEkonomiMoody’s Trump’lı ABD’yi Değerlendirdi

Moody’s Trump’lı ABD’yi Değerlendirdi

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Moody’s ABD Ekonomisini Değerlendirdi

Ticari ve kamusal işletmelerinin çıkardığı bonolar üzerine uluslararası parasal araştırma yapan ve kısaca Moody’s olarak anılan Moody’s Yatırımcılar Hizmeti Amerika Birleşik Devletleri ile ilgi bir değerlendirme yaptı. Üç büyük uluslararası derecelendirme kuruluşundan biri olan Moody’s yatığı ABD değerlendirmesinde Trump’lı ABD’nin farklı bir ekonomi politikası izleyeceği kanısını destekleyen açıklamalar bulunuyor.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s ABD değerlendirmesinde ABD Başkanı Donald Trump’ın eski başkan Obama’dan makul bir büçte açığı ve sağlıklı bir ekonomi miras aldığını belirtti. Fakat Moody’s gelecekte ABD ekonomisinde bazı zorlukların belirdiğini de açıkladı.

Üç büyük uluslararası kredi derecelendirme kuruluşundan bir olan Moody’s yaptığı değerlendirmede dinamik, rekabetçi ve dünyanın en büyük ulus ekonomisi olan ABD ekonomisinin gücü ABD’nin kredi gücünü desteklediğini belirtti.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s ABD değerlendirmesinde yeni ABD Başkanı Donald Trump’ın belirleyeceği orta vadeli mali politikalar, ABD kredi profilini etkileyeceği yorumunda bulunuldu. Moody’s ABD değerlendirmesinde Donald Turmp’ın Obama’dan makul bir bütçe açığı devraldığı belirtilirken ileride yönetimin finansal zorluklar ile karşı karşıya kalabileceği değerlendirmesi de yapıldı. Ayrıca değerlendirmede 10 yıl sonra ABD’nin kredi gücünün ağırlaşacağı yorumu da yapıldı.

Moody’s ABD değerlendirmesinde yetki verme programlarındaki harcamaların artması ile açıkların artacağı belirtilirken, artan borçların ve yükselen faiz oranlarının ABD ekonomisinin şoklar karşısında kırılganlığını arttıracağı belirtildi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.