Moody’s ABD Ekonomisini Değerlendirdi

Ticari ve kamusal işletmelerinin çıkardığı bonolar üzerine uluslararası parasal araştırma yapan ve kısaca Moody’s olarak anılan Moody’s Yatırımcılar Hizmeti Amerika Birleşik Devletleri ile ilgi bir değerlendirme yaptı. Üç büyük uluslararası derecelendirme kuruluşundan biri olan Moody’s yatığı ABD değerlendirmesinde Trump’lı ABD’nin farklı bir ekonomi politikası izleyeceği kanısını destekleyen açıklamalar bulunuyor.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s ABD değerlendirmesinde ABD Başkanı Donald Trump’ın eski başkan Obama’dan makul bir büçte açığı ve sağlıklı bir ekonomi miras aldığını belirtti. Fakat Moody’s gelecekte ABD ekonomisinde bazı zorlukların belirdiğini de açıkladı.

Üç büyük uluslararası kredi derecelendirme kuruluşundan bir olan Moody’s yaptığı değerlendirmede dinamik, rekabetçi ve dünyanın en büyük ulus ekonomisi olan ABD ekonomisinin gücü ABD’nin kredi gücünü desteklediğini belirtti.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s ABD değerlendirmesinde yeni ABD Başkanı Donald Trump’ın belirleyeceği orta vadeli mali politikalar, ABD kredi profilini etkileyeceği yorumunda bulunuldu. Moody’s ABD değerlendirmesinde Donald Turmp’ın Obama’dan makul bir bütçe açığı devraldığı belirtilirken ileride yönetimin finansal zorluklar ile karşı karşıya kalabileceği değerlendirmesi de yapıldı. Ayrıca değerlendirmede 10 yıl sonra ABD’nin kredi gücünün ağırlaşacağı yorumu da yapıldı.

Moody’s ABD değerlendirmesinde yetki verme programlarındaki harcamaların artması ile açıkların artacağı belirtilirken, artan borçların ve yükselen faiz oranlarının ABD ekonomisinin şoklar karşısında kırılganlığını arttıracağı belirtildi.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın