Yıldız Holding: Daha da Büyüyeceğiz

0

Ülker markası ile Türkiye’nin en çok tanınan markalarından birinin sahibi olan Yıldız Holding, 2016 yılına ait değerlendirmelerini dün basın ile paylaştı. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker tarafından yapılan açıklamalarda, 2016 yılı için ulaşılan hedeflerin yanında 2017 ve sonrası için firmanın gerçekleştirmek istediği rakamlardan da bahsedildi. 2008 senesinde satın alınan Godiva markasının Çin ve dünya genelinde yerleştiği pazardan da bahseden Ülker, Yıldız Holding’in ekonomik anlamdaki beklentilerini ifade etti.

“2016 yılının bu kadar olaylı geçeceğini kimsenin tahmin etmesi beklenemezdi.” diyen Murat Ülker, bu kadar zorluğa rağmen yatırımlarını ara vermeden gerçekleştirdiklerini ifade etti.

4 Bin 500 Kişiye İstihdam

Son 5 yıl içerisinde 3 milyar 600 milyon lira yatırım gerçekleştirdiklerini belirten Ülker bu yatırımın büyük çoğunluğunun Türkiye’de yer alan işletmelerine yapıldığını belirterek, “Türkiye’de 4 bin 500 kişiye istihdam sağladık, 2021 yılına kadar hedefimizde 5 milyar liralık daha yatırım yapmak bulunuyor. Özellikle yurt dışı satışlarımızdan elde ettiğimiz tutar toplam ciromuzun yüzde 41’ini oluşturuyor. Bu da bize döviz dalgalanmalarına karşı daha korunaklı bir ortam sağlıyor. Biz bu korunmayı yine ülkemize kullanmak istiyoruz. Bu nedenle Türkiye’de yer alan yatırımlarımızı arttırmayı planlıyoruz.” diyerek açıklamasına devam etti.

Türkiye Genelinde Şok Mağazalarının Sayısı Artacak

2011 yılında 1135 mağaza ile devralınan Şok Marketler zincirinde 2016 yılı sonunda 4 bin mağazaya ulaştıklarını belirten Ülker, 2017 yılı içerisinde 1000 mağaza daha açmayı planladıklarını sözlerine ekledi.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın