Ana SayfaEkonomiEnerji Bakanı: Ucuz Gaz Temin Edeceğiz

Enerji Bakanı: Ucuz Gaz Temin Edeceğiz

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, 4 yılı aşkın süredir devam eden tahkim sürecinin sonuçlanması ile daha uygun maliyetli gaz elde edileceğini ve böylelikle gaz fiyatlarında farklılaşma yaşanabileceğini söyledi. Tahkim sürecinde gelinen noktada en son yüzde 13,3 ‘lük indirim kararının geriye dönük mahsuplaşma çevresine ortaya çıktığını söyleyen Albayrak, İran’dan talep edilen 1,9 milyar dolardan daha fazla olan meblağın gelecek dönem için gaz fiyatlarına yansıtılmasını sağlayarak, önümüzdeki birkaç yıl içerisinde uygun maliyetli gaz tedariki sağlanacağını söyledi.

İlk Defa Yaşanan Bir Olay

Kararın sevindirici olduğunu söyleyen Albayrak, Türkiye’nin şimdiye kadar böyle büyük bir tazminat almadığını, bu tazminatın devam eden diğer gaz tahkimlerini aynı ciddiyetle devam ettirilmesinin önemini ortaya çıkardığını söyledi. Berat Albayrak açıklamasının devamında, ‘’ Bu süreçte devam eden bir de Rusya davası var. Diğer davalarımız var bu kazanılan tazminat davalarımızın daha dikkatli takip etmemizi sağlıyor. Türkiye yakın zamanda kış aylarında ısınma noktasında, enerji üretimi noktasında gaz alt yapısını her geçen gün güçlendirmeye devam ediyor. Her geçen gün bu kapasiteyi güçlendirmek için çalışmalarımıza devam diyoruz’’ dedi.

 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.