20 Yıl Vadeli Konut Satışında Bankalar Anlaştı!

20 Yıl Vadeli Konut Satışında Bankalar Anlaştı!

Bir süredir konuşulan 20 yıl vadeli konut satışı için çalışmalar nihayet sonlandı. Bankalar yapmış oldukları görüşmeler sonrasında kendi aralarında anlaştılar.Bir süredir konuşulan 20 yıl vadeli konut satışı için çalışmalar nihayet sonlandı. Bankalar yapmış oldukları görüşmeler sonrasında kendi aralarında anlaştılar. 

Konut piyasasını hareketlendirmek amacıyla çok uzun zamandır çeşitli kampanyalar düzenlenmiş ve özellikle faiz oranlarının düşürülmesi ve vadelerin uzatılması sonucunda emlak sektörü satışların artması sonucunda derin bir nefes almıştı. Emlak Konut Projelerinin desteklenmesi sonucunda pek çok vatandaşın yazdan bu yana ev sahibi oldukları ve kolay ödeme yöntemlerinden oldukça memnun kaldıkları belirlendi. 

Emlak Konut tarafından gerçekleştirilen konut satışlarında en fazla 120 ay vadeli ve düşük faiz seçenekleri sunulan konut satışları büyük ilgi görmüştü. Sadece yüksek ve orta gelirli ailelerin değil aynı zamanda düşük gelirli ailelerinde sorunsuz bir şekilde konut sahibi olmaları için vadenin 240 aya kadar çıkarılmasına karar verilmişti. Vade 20 yıla kadar çıkarılırken faiz oranlarının yine düşük tutulmasına özen gösterilmesine karar verildi. 

Emlak Konut tarafından konu hakkında vatandaşlara daha iyi hizmet sunabilmek için bankalarla gerekli tüm görüşmeler sonunda tamamlandı. Yapılan görüşmelerin ardından 20 yıl vadeli konut satışında faiz oranları 0.75 ile 0.85 seviyelerinde belirlendi. Vadeyi düşürerek 120 ayda ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara ise 0.40 ile 0.50 oranlarında faiz seçeneklerinin sunulmasına karar verildi. Şirket tarafından yapılan son açıklamalar çerçevesinde oranların belirlenmesinin ardından ciddi ve halkı memnun edecek büyük projelerin yapılmasına karar verildi. emlak konut konut satışı bankalarla anlaşma tamamlandı 20 yıl vadeli ev satışı faiz oranları belirlendi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?