Ana SayfaEkonomiSPK, Halkbank’a Onay Verdi

SPK, Halkbank’a Onay Verdi

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Sermaye Piyasası Kurulu’nun haftalık yayınladığı bültene göre, geride bıraktığımız günlerde İş Finansal Kiralama A.Ş., Korteks Mensucat Sanayi ve Ticaret A.Ş.i Deniz Finansal Kiralama A.Ş., Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Fibabanka A.Ş., Otokoç ve Vakıf Finansal Kiralama A.Ş. gibi firmalar 200 milyon lira ile 2,8 milyar lira arasında değişen meblalarda borçlanma aracı başvurusunda bulundular. 

Yapılan başvurulardan diğerleri ise Varlığa Dayalı Menkul Kıymetleştirme amacıyla 100 milyon liralık başvuru Aktif Yatırım Bankası A.Ş. Turkcell Varlık Finansmanı Fonu tarafından başvuruldu. Bedelli pay ihracı için Birko Birleşik Koyunlular Mensucat Ticaret ve Sanayi AŞ. 60 milyon liralık, Işıklar Enerji ve Yapı Holding AŞ. 261 milyon 599 bin 97,21 liralık, Osmanlı Yatırım Menkul Değerler AŞ. 123 bin 9 liralık, Silverline Endüstri ve Ticaret AŞ. ise 4 milyon 807 bin 903 liralık başvuruda bulunurken Aktif Bank Sukuk Varlık Kiralama AŞ. de 120 milyon dolarlık kira sertifikası ihracı için SPK‘ya başvurdu.

Onay verilen başvurular arasında ise Zorlu Enerji Elektrik Üretim AŞ’nin 1 milyar 250 milyon liralık bedelli sermaye artırımı ve Ziraat Bankası’nın 4 milyar dolar, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’nın ise 500 milyon dolarlık yurt dışı tahvil, bono, sermaye ihracına, Nurol Yatırım Bankası’nın 186 milyon 368 bin 750 liralık, IC İçtaş Enerji Yatırım Holding’in 300 milyon liralık, Başer Faktoring’in 75 milyon liralık, Ziraat Finansal Kiralama’nın 300 milyon liralık, Sümer Faktoring’in 51 milyon liralık, İş Yatırım Menkul Değerler’in 2,5 milyar liralık, Şeker Yatırım Menkul Değerler’in 100 milyon liralık, Şeker Faktoring’in 95 milyon liralık ve Türkiye Halkbank’ın 6 milyar liralık  tahvil ihracı talebine onay verildiği duyuruldu.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.