Ana SayfaEkonomiSPK, Halkbank’a Onay Verdi

SPK, Halkbank’a Onay Verdi
S

-

Sermaye Piyasası Kurulu’nun haftalık yayınladığı bültene göre, geride bıraktığımız günlerde İş Finansal Kiralama A.Ş., Korteks Mensucat Sanayi ve Ticaret A.Ş.i Deniz Finansal Kiralama A.Ş., Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Fibabanka A.Ş., Otokoç ve Vakıf Finansal Kiralama A.Ş. gibi firmalar 200 milyon lira ile 2,8 milyar lira arasında değişen meblalarda borçlanma aracı başvurusunda bulundular. 

Yapılan başvurulardan diğerleri ise Varlığa Dayalı Menkul Kıymetleştirme amacıyla 100 milyon liralık başvuru Aktif Yatırım Bankası A.Ş. Turkcell Varlık Finansmanı Fonu tarafından başvuruldu. Bedelli pay ihracı için Birko Birleşik Koyunlular Mensucat Ticaret ve Sanayi AŞ. 60 milyon liralık, Işıklar Enerji ve Yapı Holding AŞ. 261 milyon 599 bin 97,21 liralık, Osmanlı Yatırım Menkul Değerler AŞ. 123 bin 9 liralık, Silverline Endüstri ve Ticaret AŞ. ise 4 milyon 807 bin 903 liralık başvuruda bulunurken Aktif Bank Sukuk Varlık Kiralama AŞ. de 120 milyon dolarlık kira sertifikası ihracı için SPK‘ya başvurdu.

Onay verilen başvurular arasında ise Zorlu Enerji Elektrik Üretim AŞ’nin 1 milyar 250 milyon liralık bedelli sermaye artırımı ve Ziraat Bankası’nın 4 milyar dolar, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’nın ise 500 milyon dolarlık yurt dışı tahvil, bono, sermaye ihracına, Nurol Yatırım Bankası’nın 186 milyon 368 bin 750 liralık, IC İçtaş Enerji Yatırım Holding’in 300 milyon liralık, Başer Faktoring’in 75 milyon liralık, Ziraat Finansal Kiralama’nın 300 milyon liralık, Sümer Faktoring’in 51 milyon liralık, İş Yatırım Menkul Değerler’in 2,5 milyar liralık, Şeker Yatırım Menkul Değerler’in 100 milyon liralık, Şeker Faktoring’in 95 milyon liralık ve Türkiye Halkbank’ın 6 milyar liralık  tahvil ihracı talebine onay verildiği duyuruldu.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,350TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol