Türk Madenciliğinin Geleceği Parlak

0

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği Başkanı Ali Kahyaoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Afrika gezisine katılarak, bir takım ziyaretlerde bulundu. 22-25 Ocak tarihleri arasında gerçekleşen ziyaret sonrasında Kahyaoğlu bir takım açıklamalarda bulundu.

Tanzanya, Mozambik ve Madagaskar’a gerçekleştirilen ziyaret için, yapılan diğer yurt dışı ziyaretlerden farklı olduğunu dile getiren Kahyaoğlu, Cumhurbaşkanının beraberinde giden iş adamlarına yoğun bir görüşme ilgisi olduğunu söyledi. Afrika ziyaretinin Türkiye ekonomisi için yeni projelere yol açacağını düşündüğünü söyleyen Ali Kahyaoğlu, ihracatın gelecek dönemde en üst seviyelere tırmanacağı konusundaki düşüncelerini aktardı.

Madenlerde çalışma izinlerinin gecikmeye uğradığını da aktaran Kahyaoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’a sorunların iletildiğinin altını çizdi. Madenler için gerekli olan çalışma izinlerinin, üretim/ihracat oranı için en önemli faktör olduğunun vurgusunu yapan İstanbul Maden İhracatçıları Birliği Başkanı Ali Kahyaoğlu, çalışma izinlerinin temin edilmesi halinde ülke ekonomisinin rahat bir nefes alacağını düşündüğünü söyledi.

Doğal taş ihracatı için olumlu gelişmelerin olduğunun da altını çizen Ali Kahyaoğlu, maden izinleri konusunda bir hızlanma katedilmesi halinde üretim sürecinin daha aktif işleyeceğini ve bu sayede Dünya’nın her yerine ihraç edilen doğal taşların daha hızlı satışının gerçekleşeceğini de cümlelerine ekledi. Nisan ayında gerçekleşmesi muhtemel olan referandum dönemi için, oylamanın hemen sonrasında Türk ekonomisinde hızlı bir yükselişin baş göstereceğini ve hızlı bir çıkış yakalanacağı konusundaki fikirlerini aktardı.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın