Engelli Öğretmen Ataması Yapılacak

0

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen müjdeli açıklama sonrasında bin 500 engelli öğretmen atamasının gerçekleştirilmesine karar verildi.

Engelli öğretmen adayların Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan son açıklamalar kapsamında müjdeli bir haberin verildiği belirtildi. Uzun zamandır kadro açılmasını bekleyen ve sık sık bu konu hakkındaki taleplerini açıklayan engelli öğretmen adaylarının istekleri kabul edildi. Yapılacak olan çalışma ile birlikte bin 500 adet engelli öğretmen atamasının yapılmasına karar verildi. 

Engelli öğretmen atamalarının gerçekleştirilmesi için başvuru yapılması gerekecek. Binlerce engelli öğretmen adayı tarafından merakla ve heyecanla beklenen öğretmen atamaları başvurularının ise 21 ile 24 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirileceği açıklandı. 

Açıklamanın Milli Eğitim Bakanlığının resmi twitter sayfasından duyurulduğu açıklandı. Atamalar kapsamında alınacak olan engelli öğretmenlerin sayısı şimdilik ihtiyaca yönelik bin 500 olarak belirlendi. Başvuruların yapılmasının ardından ilerleyen dönemlerde mülakat çalışmaları için açıklama yapılması bekleniyor. Son yapılan uyarılara göre başvuru süresinin uzatılmayacağı ve başvurusuz alım yapılmayacağı yönünde gerçekleşti. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın