Erdoğan’dan İngiltereye Müthiş Teklif!

0

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde İngiltere Başbakanı Theresa May’ı kabul eden Erdoğan, 15.6 milyar dolar olan ticaret hacmini 20 milyar dolara çıkartmayı teklif ettiğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde İngiltere Başbakanı Theresa May’ı kabul etti. Görüşme sonrasında basına yapılan açıklamada ise Türkiye ile İngiltere arasındaki mevcut ticaret hacminin 15.6 milyar dolardan 20 milyar dolara çıkartılmasını teklif ettiğini açıklayan Erdoğan, ilerleyen süreçte İngiltere ile Türkiye arasındaki ilişkilerin daha farklı konumlanacağını belirtti.

Stratejik ortaklık konusunda atılan önemli atımların, her iki ülke arasında gerek Bakanlar, gerekse Başbakanlar seviyesinde devam etmesi gerektiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, enerji alanında da iş birlikleri yapılabileceğinin konuşulduğunu açıkladı.

Bir Türk firmasının İngiltere’de gerçekleştirilen ihalelerden önemli bir tanesini kazandığını ve İngiltere’de bot üretimine başlayacak olmasının önemli bir gelişme olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu durumu “sevindirici” olarak yorumladı.

İngiltere firmalarını da Türkiye’ye beklediklerini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Theresa May’ın bu konuda adım atacağını düşündüğünü açıkladı.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın