Land Rover Marka Araçlar Geri Çağrılıyor!

0

Çin’de satışı gerçekleşen Land Rover marka 6 binin üzerinde aracın firma tarafından yaşanan sorunlardan dolayı geri çağrıldığı açıklandı. 

Son dönemlerde araç firmaları tarafından yapılan çeşitli hatalar ve beklenmedik sorunların sonrasında da kontrol edildiği ve kullanıcılar tarafından gerçekleştirilen çeşitli şikayetler doğrultusunda araçlarını geri çağırarak sorunların tamamen ortadan kaldırılması adına sonuç odaklı çalışma gerçekleştirdikleri bilindi. Haberlerde büyük firmaların araçlarını bazı teknik sorunlardan dolayı geri çağırma oranlarının artması ise dikkat çekti. Bunun son örneği ise Çin’den geldi.

Land Rover isimli lüks araç markası tarafından son dönemlerde kullanıcılarından çeşitli şikayetler aldıkları belirlendi. Yapılan bu şikayetlerin ardından Çin Kalite Denetleme ve Karantina İdaresi tarafından yapılan son açıklamalarda belirlenen bazı aksaklıklar rapor edildi. Sorunların genellikle emniyet kemeri kaynaklı olduğu belirlendiği gibi yaşanan sıkıntıların tamamının üretimde gerçekleşen bazı kusurlardan dolayı meydana geldiği belirlendi. Bu durumun tespit edilmesi ile birlikte firma karar alarak sorunlu olduğunu tespit ettiği serideki araçlarını geri çağırmaya karar verdi. Firma tarafından alınan karara göre geri çağırmaların 24 Şubat tarihinde başlaması bekleniyor. 

Firma tarafından kamuoyu ile paylaşılan mesaj sonrasında sorunlu olduğu tespit edilen araçların ücretsiz bir şekilde onarılacağı müjdesi de verildi. Geri çağrılacak kapsama giren araçların hangi seride olduğunu merak edenler için net bir açıklama yapıldı. Bunun üzerine 12 Haziran, 26 Ekim 2016 tarihlerinde üretimi gerçekleştirilen ithal Range Rover ile 13 Haziran 16 Ekim 2016 tarihleri arasında üretilen Jaguar XW ve F-TYPE modellerinde sorunun görüldüğü açıklandı. Bunun üzerine Çin’de 6 bin 438 aracın geri çağrıldığı duyuruldu. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın