Ana SayfaGündemApple Satışları ve Geliri Artırdı

Apple Satışları ve Geliri Artırdı
A

-

Teknoloji devi olarak bilinen Apple şirketi tarafından yapılan açıklamalarda şirketin gelirlerinin ve üretilen ürünlerinin satışının artırıldığı belirlendi. 

Küresel piyasalarda yaşanan çeşitli belirsizliklere rağmen teknoloji devi Apple tarafından yapılan son açıklamalara göre satışlarda ve şirketin gelirinde gözle görülür bir artışın meydana geldiği belirtildi. Ekim Aralık dönemlerine gelen aylarda 2017 yılının mali yılı olarak da ifade edilen bu ilk çeyreklik dönem içerisinde yapılan raporlamaların tamamlanması ile birlikte şirketin gelirinin aynı dönemin geçen yılına bakıldığı zaman artırıldığı belirlendi. Şirket gelirinde meydana gelen bu artışın geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 3.3 oranında arttığı ve 78.35 milyar dolara kadar ulaştığı öğrenildi. 

Yapılan değerlendirmeler sonrasında Apple şirketi geçen yıl üç dönem boyunca üst süre bir düşüş yaşamış ve bunun ardından zor zamanlardan geçmişti. Yalanan üst üste düşüşler sonrasında yaşanan artış dikkat çekti. Gelirlerin artmasına rağmen Ekim Aralık dönemlerinde şirket tarafından elde edilen net karın bir önceki yılın aynı dönemi ile karşılaştırıldığı zaman düştüğü belirlendi. Düşüş oranlarının yüzde 2.5 oranında azaldığı belirlenirken bunun üzerine 17.89 milyar dolara kadar gerilediği ifade edildi. 2015 yılının aynı döneminde şirket net olarak 18.36 milyar dolar oranında net bir kar elde ederek büyüme göstermişti.

Apple üst yöneticisi tarafından gelirler ve satışlar değerlendirilirken bu konu hakkında şirket tarihinde yaşanan en yüksek gelirin elde edildiği açıklandı. Bu dönem içerisinde beklenmedik bir şekilde satışlarında arttığı açıklandı. Yapılan çeşitli oranlamalar sonrasında ıphone satışlarının yüzde 4.7 oranında arttığı belirlendi. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,363TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol