Bankalardan Kredi Öncesi Facebook Kriteri

Bankalardan Kredi Öncesi Facebook Kriteri

Son dönemlerde bankalar kredi vermeden önce müşterilerin facebook çevrelerini araştırarak arkadaşlarının kredi kritiğini yapmaya başladı.Son dönemlerde bankalar kredi vermeden önce müşterilerin facebook çevrelerini araştırarak arkadaşlarının kredi kritiğini yapmaya başladı. 

ABD Başkanı Donald Trump tarafından göreve gelir gelmez mülteciler ve 7 farklı müslüman ülkesi hakkında vermiş olduğu ülkeye giriş yasağı sonrasında havalimanlarında çok sıkı denetimlerin gerçekleştirildiği belirlendi. Bu denetimlerin ardından havalimanlarında gerçekleştirilen denetimlerde memurların güvenliği sağlamak ve geçişlerin en doğru şekilde yapılmasını sağlamak adına çeşitli güvenlik incelemelerinde bulunmaları dikkat çekti. Dünya çapında artan terör olaylarının bu durum karşısında etkili olduğu konuşulanlar arasında yer alıyor. Yapılan güvenlik incelemelerinde sosyal medya hesaplarının inceleme altına alınması ise farklı bir yöntem olarak değerlendiriliyor. 

Milyonlarca kişi tarafından kullanılan sosyal medya hesapları bu anlamda kişilerin karakter analizlerini, sosyal çevrelerini ve gelecekte gerçekleştirilmesi uygun görülen bazı durumları da ortaya koyduğu için en çok izlenilen yöntemler arasında yer almaktadır. Son dönemlerde milyonlarca kişi tarafından kullanılan facebook havalimanlarında güvenlik endişesi açısından bekletilen ve gerekli incelemelerin yapılmasını gerektiren durumlarda ortaya çıkmakla birlikte ülke girişlerinde memurlar tarafından incelenerek bir analizin gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır. 

Milyonlarca kişi tarafından kullanılan bu mecrada artık bankalar kredi vermeden öncede inceleme altına aldıkları belirlendi. Tüketici kredisi vermeden önce müşterilerin risk raporlarını inceleyen ve bir araştırma içerisine giren bankaların artık facebook araştırması da bir kriter haline geldi. Bu durum karşısında sosyal medya üzerinde bulunan kişinin arkadaşlarının kredi durumları da incelenerek sosyal çevre araştırması yapıldığı gibi bu sayede ödemelerde çıkabilecek sorunlara karşı bir risk raporu hazırlanmaktadır. Bu rapor ile birlikte kredi miktarı, ödeme seçenekleri ve ödeme miktarları da belirlenmektedir. güvenlik araştırması bankalardan facebook kriteri sosyal medya hesapları incelemesi banka araştırması
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?