Ana SayfaGündemVolkswagen'e İkinci Ceza Şoku!

Volkswagen’e İkinci Ceza Şoku!
V

-

Dünyaca ünlü otomobil devi Volkswagen araçlarda emisyon değerlerini çeşitli hileler sonucunda düşük gösterdiği için ikinci kez yüklü bir miktar ceza ödemekle karşı karşıya kaldı. 

Alman otomobil üreticisi olarak bilinen Volkswagen son dönemlerde ikinci bir ceza ödemesi ile karşı karşıya kaldı. Son dönemlerde araç üretimlerinin sıkı bir şekilde kontrol altına alındığı ve bu kontrollerin ardından bazı önemli araç firmalarının üretimleri ve kullanımları sırasında kullanılan çeşitli ürün ve seçenekler sonucunda çevreyi olması gerekenden çok daha fazla kirlettikleri belirlendi. Bu durum karşısında yetkililer çevreyi korumak ve doğada yaşamı daha uzun kılabilmek adına çeşitli denetimler ve sonucunda kesilen cezalar ile bu durumun caydırıcı olmasını sağladıkları belirlendi. 

Çevreyi kirlettiği gerekçesi ile konu hakkında açılan dava kapsamında aralarında Volkwagen’in de bulunduğu markaların yüklü bir miktarda ceza ödemelerine karar kılınacağı konuşuluyor. Açılan dava sonucunda ünlü Alman otomotiv devinin karşı tarafa, yapılan incelemelerin ardından suçlu bulunduğu için en az 1.26 milyar dolarlık bir ceza ödemesi planlanıyor. Yapılan çeşitli incelemeler sonrasında dev araç firmasının araçlarında kullandıkları özel bir yazılım sonrasında emisyon oranlarını olduğundan çok daha az göstermeye çalıştıkları ve bir çeşit hileye başvurdukları belirlendi. Bu durumun yaklaşık olarak 80 bin araç üzerinde gerçekleştirilmiş olması dikkatlerden kaçmadı. 

Yapılan tahminler sonrasında 80 bin aracın akıbeti hakkında karşılıklı bir anlaşmaya varılmadığı takdirde tüm araçların geri çağrılarak toplatılmasına karar verilecek. Böyle bir kararın verilmesinin ardından ünlü araç firmasının ödemesi gereken miktarın ise 4 milyar dolar olarak belirlenebileceği konuşulanlar arasında yer alıyor. Firma daha öncede aynı sorunla yüklü miktarda bir tazminat ödemişti. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,361TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol