Fazla Kesilen O Paralar İade Edildi

 Fazla Kesilen O Paralar İade Edildi

Daha önce gündeme gelen HGS paraları ve fazla kesilen ücretlerin ardından yapılan çalışmalar sonrasında o paraların iade edildiği açıklandı.Daha önce gündeme gelen HGS paraları ve fazla kesilen ücretlerin ardından yapılan çalışmalar sonrasında o paraların iade edildiği açıklandı. 

Mahmutbey gişelerinde önceki dönemlerde geçiş sırasında gerçekleşen ücret alımlarında bazı araçlardan fazla ücret kesildiği yönünde şikayetlerin gerçekleştirildiği ve yapılan çeşitli incelemeler sonrasında durumun kesinleştirildiği ifade edildi. Bunun ardından Ulaştırma Bakanlığı da zaman kaybetmeden duruma el koyacağını açıklayarak bir inceleme başlatmıştı. Bu incelemelerde bazı araçlardan 7 lira daha fazla ücret kesildiği anlaşıldı. Yapılan son açıklamalara göre HGS'li araçlardan kesilen fazla ücretlerin, vatandaşları yormadan, herhangi bir başvuruya gerek kalmadan iade edileceği yönünde müjde verilmişti.

Fazla ücret tahsil edilmesinin nedeni gişelerde sistem değişikliğine gidildiği için gerçekleşti. Mahmutbey gişeleri üzerinde fazla trafiğin olduğu ve bir anlamda yığılmanın gerçekleştirildiği tespit edildiği için 22 Kasım 2016 tarihinde bu bölgede serbest geçiş sisteminin uygulanmasına karar verildi. Alınan bu kararın asıl amacı bölgede trafik yoğunluğunu engellemek ve hızlı bir akış sağlamak olarak belirlendi. Ancak sistem araçlarda  ücretsiz geçişi tamamlarken HGS'li olan araçlarda bu sistemi tanımadığı için aynı gün içerisinde 7 lira tahsilat ücretinin yansıtıldığı belirtildi. Bu duruma tepki gösteren vatandaşların şikayetleri tek tek incelendi. 

Yaşanan bu para kesim işlemi sonrasında zaman kaybetmeden Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından konu ile ilgili bir açıklama geldi. Bu açıklamada gişelerde meydana gelen yanlış ücretlendirmenin ortadan kaldırılmasına yönelik çalışmaların başlatıldığı ve kısa sürede mağduriyetlerin ortadan kaldırılacağı belirtildi. Bugün gelen bilgilere göre fazla kesilen o ücretlerin hak sahiplerine tekrar iade edildiği belirtildi. mahmutbey gişeleri serbest geçiş sistemi fazla kesilen ücretler 7 lira fazla alınan araçlar HGS'li araçlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?