Ana SayfaSigortaTrafik Sigortaları İçin Yeni Çözüm

Trafik Sigortaları İçin Yeni Çözüm

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Hazine Müsteşarlığınca, trafik sigortaları konusundaki kaosu ve isyanı önlemek, vatandaşı zora sokmamak amacıyla yeni bir düzenleme yapılması adına adım atıldı. Hazine Müsteşarlığı, trafik sigortaları hakkında hazırladığı yeni yasa tasarısını, Bakanlar Kuruluna ve ardından meclise sunacak. Yaklaşık bir ay içinde geçmesi beklenen tasarının farklılıkları ve faydaları ise şöyle;

Tazminat Hesaplaması

Yeni tasarı, trafik kazalarında ölen kişiler için sigortadan talep edilecek vefat tazminat hesaplamasını ve ne kadar ödeneceğini düzenleyecek.

Şu anki uygulamada farklı farklı tazminat hesaplamalarıyla farklı tazminat talepleri olması sebebiyle sigortacılar farklı miktarlar ödemek durumunda kalabiliyor. Yeni yasa ile bu farklılıkların ortadan kaldırılması ve standartlaştırılması hedefleniyor.  Öte yandan fazla tazminat alabilir miyim diyerek mahkeme kapılarını aşındıranların sayısı da bir hayli fazla. Bu düzenlemeyle, mahkemelerinde iş yükünün azalması bekleniyor.

Kusurlu Sürücüye Ödeme Yok

Sigortacıların çokça yakındığı bir diğer husus olan kusurlu sürücüye de tazminat ödemesi yapılması konusunda da düzenleme yapılıyor. Artık kusurlu sürücüye sigorta şirketleri ödeme yapmayacak.

Sigorta Fiyatlarında Düşüş Yok Ama Artış Da Olmayacak

Çıkması beklenen yasa ile sigorta fiyatlarında bir düşüş beklenmiyor ancak artık sigortacıların fahiş bir artış yapmaları gibi bir durum da söz konusu olmayacak.

 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...