Ana SayfaSigortaTrafik Sigortaları İçin Yeni Çözüm

Trafik Sigortaları İçin Yeni Çözüm
T

-

Hazine Müsteşarlığınca, trafik sigortaları konusundaki kaosu ve isyanı önlemek, vatandaşı zora sokmamak amacıyla yeni bir düzenleme yapılması adına adım atıldı. Hazine Müsteşarlığı, trafik sigortaları hakkında hazırladığı yeni yasa tasarısını, Bakanlar Kuruluna ve ardından meclise sunacak. Yaklaşık bir ay içinde geçmesi beklenen tasarının farklılıkları ve faydaları ise şöyle;

Tazminat Hesaplaması

Yeni tasarı, trafik kazalarında ölen kişiler için sigortadan talep edilecek vefat tazminat hesaplamasını ve ne kadar ödeneceğini düzenleyecek.

Şu anki uygulamada farklı farklı tazminat hesaplamalarıyla farklı tazminat talepleri olması sebebiyle sigortacılar farklı miktarlar ödemek durumunda kalabiliyor. Yeni yasa ile bu farklılıkların ortadan kaldırılması ve standartlaştırılması hedefleniyor.  Öte yandan fazla tazminat alabilir miyim diyerek mahkeme kapılarını aşındıranların sayısı da bir hayli fazla. Bu düzenlemeyle, mahkemelerinde iş yükünün azalması bekleniyor.

Kusurlu Sürücüye Ödeme Yok

Sigortacıların çokça yakındığı bir diğer husus olan kusurlu sürücüye de tazminat ödemesi yapılması konusunda da düzenleme yapılıyor. Artık kusurlu sürücüye sigorta şirketleri ödeme yapmayacak.

Sigorta Fiyatlarında Düşüş Yok Ama Artış Da Olmayacak

Çıkması beklenen yasa ile sigorta fiyatlarında bir düşüş beklenmiyor ancak artık sigortacıların fahiş bir artış yapmaları gibi bir durum da söz konusu olmayacak.

 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,362TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol