Ana SayfaSigortaTrafik Sigortaları İçin Yeni Çözüm

Trafik Sigortaları İçin Yeni Çözüm

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Hazine Müsteşarlığınca, trafik sigortaları konusundaki kaosu ve isyanı önlemek, vatandaşı zora sokmamak amacıyla yeni bir düzenleme yapılması adına adım atıldı. Hazine Müsteşarlığı, trafik sigortaları hakkında hazırladığı yeni yasa tasarısını, Bakanlar Kuruluna ve ardından meclise sunacak. Yaklaşık bir ay içinde geçmesi beklenen tasarının farklılıkları ve faydaları ise şöyle;

  Tazminat Hesaplaması

  Yeni tasarı, trafik kazalarında ölen kişiler için sigortadan talep edilecek vefat tazminat hesaplamasını ve ne kadar ödeneceğini düzenleyecek.

  Şu anki uygulamada farklı farklı tazminat hesaplamalarıyla farklı tazminat talepleri olması sebebiyle sigortacılar farklı miktarlar ödemek durumunda kalabiliyor. Yeni yasa ile bu farklılıkların ortadan kaldırılması ve standartlaştırılması hedefleniyor.  Öte yandan fazla tazminat alabilir miyim diyerek mahkeme kapılarını aşındıranların sayısı da bir hayli fazla. Bu düzenlemeyle, mahkemelerinde iş yükünün azalması bekleniyor.

  Kusurlu Sürücüye Ödeme Yok

  Sigortacıların çokça yakındığı bir diğer husus olan kusurlu sürücüye de tazminat ödemesi yapılması konusunda da düzenleme yapılıyor. Artık kusurlu sürücüye sigorta şirketleri ödeme yapmayacak.

  Sigorta Fiyatlarında Düşüş Yok Ama Artış Da Olmayacak

  Çıkması beklenen yasa ile sigorta fiyatlarında bir düşüş beklenmiyor ancak artık sigortacıların fahiş bir artış yapmaları gibi bir durum da söz konusu olmayacak.

   

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,247TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

  Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

  Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

  Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

  Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

  Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...

  BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu...

  QNB Finansbank 11 Farklı İl için Banka Personel Alımı Yapıyor!

  QNB Finansbank tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 11 farklı il için banka personel...

  Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

  Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.