Canikli: İstanbul 25 Finans Merkezi İçerisine Girecek

Canikli: İstanbul 25 Finans Merkezi İçerisine Girecek

İstanbul’a yabancı yatırımcı cennetine dönüşmesi için çalışmalara hız verildi. Açıklama Başbakan Yardımcısı Canikli’den geldi.Yabancı yatırımcıyı İstanbul’a çekecek yeni yatırımlar aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda İstanbul Finans Merkezi çalışmalarına hız verildi. Konuyla ilgili kapsamlı bir açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli “İstanbul Körfez ülkelerin yatırımlarıyla canlanacak” dedi.

Hükümet tarafından yabancı yatırımcının İstanbul’da daha fazla yatırımı hayata geçirilmesi için bir dizi çalışma yürütülmekteydi. Çalışmalar dahilinde olan İstanbul Finans Merkezi bu faaliyetlerin en önemlisi olarak devam ettiriliyor.

Finans Merkezi Koordinasyon Kurulu'nun Başkanı olarak görev başında bulunan Nurettin Canikli, ilerleyen zamanlarda İstanbul kentinde özellikle Körfez ülkelerinden ciddi yatırımlar beklediklerini açıkladı. Küresel ekonomik rekabette İstanbul’un karlı çıkacağına vurgu yapan Canikli, “dünyanın sayılı finans merkezleri arasına İstanbul’da girecek” ifadelerini kullandı. Dünya üzerinde 25 finans merkezi bulunduğunu belirten Canikli, “İstanbul bu merkezler arasındaki yerini alacak” dedi.

Geçen 15 yıllık zaman diliminde Türkiye ekonomisinin ve Türkiye’ye yatırım yapan yabancı sayısının her geçen yıl daha da arttığını ifade eden Başbakan yardımcısı, “Türkiye küresel ekonomik krizden ufak tefek sorunlarla ayrılacak” şeklinde konuştu.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli global çevrelerde ekonomik krizlerin ciddi yaralar aldığını bildirirken, “Türkiye bu durumu fırsata dönüştürecek ve yabancı yatırımı, fon akışını maksimum seviyeye çıkaracak” dedi. Bu kapsamda İstanbul için gerekli altyapı ve kurum çalışmalarına ağırlık veren Hükümet, İstanbul’un coğrafi şartlarını da kullanarak; küresel ekonominin yapı taşlarını kente çekmeyi planlıyor.

İstanbul Asya ve Avrupa arasında köprü görevini üstlenmenin yanında, iki yakanın ortak buluşma noktası olarak yabancı yatırımcının da dikkatini çekiyor. istanbul finans merkezi başbakan yardımcısı nurettin canikli
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?