Ana SayfaEkonomiİŞKUR’dan İstihdama 10 Milyar Liralık Destek

İŞKUR’dan İstihdama 10 Milyar Liralık Destek

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Hükümet tarafından 2017 yılında bir milyon kişinin istihdam edilmesi hedefleniyor. Yeni istihdamlar için devlet desteğinin kaynağı ise İşsizlik Sigortası Fonu olarak kaydedildi. Bu kapsamda İŞKUR işbaşı eğitim ve mesleki eğitim programları kapsamında işverenlere 10 milyar liralık bir kaynak ayrıldı. Destek ödemelerinin kaynağı ise işçiler, işverenler ve devlet tarafından desteklenen İşsizlik Sigortası Fonu oldu.

ÜÇ YÜZ BİN KİŞİNİN MAAŞINI İŞKUR ÖDEYECEK

Çalışma Bakanı Müezzinoğlu’nun, “yeni istihdamlar seferliği” ile ilgili açıklamaları ardından işsizlerin ve işverenlerin umudu arttı. Bakan Mehmet Müezzinoğlu yaklaşık üç yüz bin vatandaşın, belirlenen şartlar dahilinde istihdam edilmesi halinde altı ayı kapsayan tüm giderleri İŞKUR’un üstleneceğini açıkladı. Bu rakama okullarından yeni mezun olmuş ve iş yaşamına ilk defa atılacak gençlerinde ekleneceğini bildiren Bakan, “bu şartlara sahip olan gençlerin bir yıl süre ile ücretlerinin yarısını biz vereceğiz” dedi. Bir yılsonunda desteğin asgari ücretin dörtte biri şeklinde devam edeceğini de açıklayan Bakan Müezzinoğlu, “hedefimiz istihdamda devamlık” şeklinde konuştu.

İşsizlik Sigortası Fonu toplam 103 milyarlık bütçeye sahip. Bu bütçeden yeni istihdamlar seferliğine aktarılacak kaynak miktarı ise 10 milyar lira olarak açıklandı. Bu da % 10’luk bir bölümün istihdama ayrılması anlamına geliyor. Bu kapsamda işverene sağlanacak teşvikler sigorta giderleri ve işçi maaş desteğini kapsayacak.

Yapılan açıklamaya göre geçen yıl fon kapsamında işinden ayrılanlara toplam 3.692 milyarlık işsizlik maaş ödemesi yapıldı. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.