Mercedes Çalışanlarına İkramiye Müjdesi Verdi

0

Alman otomobil devi olarak bilinen Mercedes yaşanan ekonomik sıkıntılara rağmen çalışanlarına yüklü miktarda bir tazminat vereceğini açıkladı. 

Dünya devi olarak bilinen, otomotiv sektöründe çığır açan ünlü üretici firma Mercedes yapmış olduğu açıklamalarda çalışanlarını düşündüğünü bir kez daha ortaya koydu. Küresel anlamda ortaya çıkan ekonomik sıkıntılar ve finansal sorunların dünya devi olarak bilinen otomobil markasını etkilemediği belirtildi. Yapılan çalışmaların herhangi bir aksaklığa neden olmadan devam ettiği müjdesi verildi. Bunun ardından küresel ekonomide yaşanan birtakım sorunların Mercedes çalışanları için geçerli olmayacağı belirtildi. 

Alman otomobil devi tarafından alınan karar sonrasında araba üretimlerinin ve ithalatlarının son derece yolunda gittiği bildirilirken çalışanların bu konu hakkında teşvik edilmesi için çalışmaların devam ettiği öğrenildi. Yaşanan tüm kötü satış ve ithalat rakamlarının Mercedes firması için geçerli olmadığı öğrenildi. Bunun ardından yeni yılla birlikte yeni yatırımların yapılmasının planlandığı açıklandı. 

Mercedes çalışanlarının motive olması ve üretimlerin düşmemesi adına iki ay sonra Nisan ayı içerisinde çalışanlarına yüklü miktarda bir ödeme yapılmasına karar verildi. Yapılacak olan ödemelerin çalışanların motivasyonunu artırmak ve yapılan çalışmaların karşılığını vermek amacıyla tazminat ödenmesine karar verildi. Nisan ayında yapılacak olan ödemelerin 5 bin 400 euro civarında olması bekleniyor. Ancak ikramiye ödemelerinin sadece Almanya’da çalışan işçiler için gerçekleştirilmesine karar verildi. Başka merkezlerde çalışan işçilere herhangi bir ödeme yapılmayacağı özellikle belirtildi. Dünya genelinde farklı merkezler üzerinde 300 bin kadar çalışanın bulunduğu öğrenilirken yapılacak olan ikramiyelerin sadece Almanya’da çalışanlara verilmesine karar verildi. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın