Ana SayfaEkonomiPutin'den Türk Akımı Projesine Onay Çıktı

Putin’den Türk Akımı Projesine Onay Çıktı

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bir süredir görüşülen Türk Akımı projesi için çalışmaların tamamlandığı duyurulmuştu. Bunun ardından Rusya Devlet Başkanı Putin tarafından konu hakkında ilk açıklama geldi. 

Uzun bir süredir görüşülen Türk Akımı projesinin Türkiye ile Rusya arasındaki ilişkilerin çok farklı bir boyuta taşınmasına neden olacağı ifade edilmişti. Bunun ardından konu hakkında doğalgaz taşımacılığı için gerçekleştirilecek olan  uygulamanın daha farklı ekonomik ve siyasal sonuçlara neden olacağı bu yüzden iki ülkeninde durumdan karlı bir şekilde çıkmasını sağlayacağı belirtilmişti. Yapılması planlanan çalışmanın Rusya cephesinden nasıl karşılanacağı merak konusu haline gelirken bugün gelen haberler sonrasında olumlu karşılandığı belirtildi. 

Türk Akımı projesi ilk olarak rusya’da alt meclis kanadı olarak isimlendirilen Duma tarafından olumlu bir şekilde karşılanmıştı. Federasyon Konseyi tarafından çalışmanın 20 Ocak tarihinde görüştükten sonra 1 Ocak tarihinde sorunsuz bir şekilde imzaladığı ortaya çıkmıştı. Bunun ardından devlet başkanı Vilademir Putin tarafından konu hakkında nasıl bir karar verileceği merak konusu haline gelmişti. Bugün gelen bilgiler sonrasında Türk Akımı projenin devlet başkanı Putin tarafından imzalandığı açıklandı. 

10 Ekim 2016 tarihinde iki ülke arasında anlaşmanın ilk adımı atılarak konu hakkındaki belge imzalanmıştı. Bunun ardından tamamen onaylanan proje sonrasında Karadeniz’in derinliklerinden başlatılacak bir boru hattı sonrasında doğalgaz tüketiminin sağlanması bekleniyor. Ancak ilerleyen zamanlarda iki adet boru hattının inşasının gerçekleştirilmesi ve toplam taşıma kapasitesinin 15.75 milyar metreküp olması amaçlanıyor. Bir boru hattı üzerinden Türkiye için doğalgaz taşımacılığının yapılması planlanırken ikinci boru hattı üzerinden Avrupa’ya taşımacılığın yapılması sağlanacak. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.