Bakandan Adil Kullanım Kotası Açıklaması Geldi

0

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından milyonlarca internet kullanıcısını yakından ilgilendirecek adil kullanım kotası açıklaması geldi.

Ulaştırma denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan katılmış olduğu bir teknoloji toplantısı sırasında internet kullanıcılarını yakından ilgilendirecek çeşitli çalışmaların yolda olduğu müjdesini verdi. teknolojinin gelişmesi ile birlikte internet kullanımının yaygınlaşması ve bu anlamda insan hayatı için neredeyse vazgeçilmez bir hal alması beraberinde çeşitli çalışmaları da beraberinde getirmeye başladı. Bakan tarafından yapılan açıklamalarda internetin insan hayatı için günümüzde ne kadar önemli bir etki bıraktığının özellikle vurgulanması ise dikkatlerden kaçmadı. 

Katılmış olduğu toplantıda teknolojik gelişmelerin her geçen gün biraz daha geliştirilmesi ve ileri seviyeye taşınması için çalışmaların yapıldığına dikkat çektiği görüldü. İnsani değerlerin artık sosyal platformlar üzerinde de yaygınlaşmaya başladığına vurgu yapan Bakan bu konuda vatandaşları teknolojik anlamda mağdur etmeyeceklerini özellikle açıkladı. Teknolojik anlamda yeni fırsatların gündeme getirilmesi için çalışmaların devam edeceğine vurgu yaparak özellikle önümüzdeki aylarda bazı çalışmaların gündeme gelebileceğini belirtti. 

Ahmet Arslan tarafından adil kullanım kotası tekrar göz önünde bulunduruldu ve bu konuda yapılacak çalışmalardan bahsedildi. Adil kullanım kotası internet ağı üzerindeki hasarların ve verimliliğinin düşürülmesini engelleyen bir sistem olarak hayatımızın içerisinde yer alıyor. Bir önlem çalışması olarak ifade ediliyor. Ancak buna rağmen bazı zamanlarda internet hızını düşürdüğü için internet kullanıcıları tarafından pek sevilmiyor. Bunun ardından Bakan konu hakkında yeni bir müjde vererek bu konuda Mayıs ayı itibariyle çalışmaların başlayacağını adil kullanım kotasının devreden çıkarılacağını belirtti. Gece saatlerinde kullanılan internetin ise kotadan düşmeyeceği müjdesini verdi. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın