Kredisini Ödeyemeyen Çiftçinin Tarlası İcradan Satılık!

Kredisini Ödeyemeyen Çiftçinin Tarlası İcradan Satılık!

Çiftçiler banka kredilerini ödeyemez hale geldi. Bankalar kredi borcunu ödeyemeyen çiftçinin tarlasını icra kanalıyla satışa sundu.Kış mevsiminin beklenenden sert geçmesi birçok çiftçiyi zor durumda bıraktı. Doğal afetler nedeniyle çok sayıda sera ve tarla zarara uğradı.

İşte bu çiftçiler arasında bulunan Mersinli bir çiftçide bankadan çektiği krediyi ödeyemeyenler arasında yer aldı. Kredi taksitlerini ödeyemeyen Mersinli çiftçinin tarlasına banka haciz işlemi uyguladı. Sonrasında ise icra kanalıyla tarlayı satışa çıkardı.

Mersin’e bağlı Adanalıoğlu Mahallesi’nde çiftçilikle geçimini sağlayan Çetin Can yaşadıklarını şöyle anlattı. “Dört sene önce Ziraat Bankası aracılığı ile 630 bin TL kadar kredi çektim. 37 dönüm tarla üzerine bu finansman ile sera kurdum. Fakat arka arkaya yaşanan doğal afetlerle üretim düştü. Toplanan ürün kalitesi ise para etmedi. Bu yıl ise durmadan yağan yağmur ve kar serayı da, ekili ürünleri de aldı götürdü. Bu durumların yaşanması Ziraat Bankası’na kredi borcumu ödememe engel oldu. Ziraat Bankası’ndan toplam 630 bin TL’lik tarım kredisi çekmiştim. Bu miktarın 370 bin liralık bölümünü dört yıllık süreçte ödedim. Yapılandırmadan yararlanarak kredi borcumu yapılandırdım. Fakat bu yıl yapılandırma taksitlerini ödeyemedim. Ve banka tarlamı icra kanalıyla satışa çıkardı. İçinde bulunduğum durumdan nasıl çıkacağımı bilmiyorum.” dedi.

Çetin Can yaşadıklarını anlattıktan sonra yetkilere seslenerek tarlasının satışını durdurmalarını talep etti. Son 4 yıl içerisinde doğal felaketlerin üretim yapmalarına izin vermediğini de sözlerine ekleyen Can, “Ektiğimiz ürünleri sel aldı götürdü.“ ifadelerini tekrarladı. çiftçiler banka kredisi icradan satışa çıkan tarla ziraat bankası
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?