Diğer İş İlanları Çanakkale'de Deprem Mağdurlarına İş İmkanı

Çanakkale’de Deprem Mağdurlarına İş İmkanı

Son Güncelleme:

Çanakkale’de son zamanlarda yaşanan deprem felaketi sonrasında bölgede faaliyet gösteren İÇTAŞ bölgedeki mağdurlara iş müjdesi verdi. 

İşsizliğin sürekli olarak artan bir sorun olmasından dolayı hükümet tarafından duruma el konulduğu ve gerekli çalışmaların yapılacağı açıklanmıştı. Bu anlamda çalışmalar devam ederken dün toplantı yaparak konu hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan istihdam hakkında bilgi verirken işverenlere seslendi. Bazı konularda milli seferberlik ilan edilmesinin yerinde bir karar olduğuna değinirken bu alanda istihdam seferberliğinin oluşturulmasına karar verilmişti. İş dünyası tarafından alınan bu karara olumlu yaklaşımlar yapılırken bu konuda ilk ve büyük somut adımı atan ilin Çanakkale olduğu öğrenildi. 

Çanakkale’de son günlerde arka arkaya depremlerin olması bölgede yaşayan vatandaşları oldukça korkuttu. Özellikle bazı sarsıntıların şiddetinin oldukça yüksek olmasından dolayı korku ve endişenin bölgede hakim olduğu öğrenilirken bölgede bulunan bazı evlerin şiddete dayanamayarak hasar gördüğü, vatandaşların bu durumdan olumsuz bir şekilde etkilendiği belirlenmişti. İstihdam desteğinin sağlanması için bu konuda somut bir adım atılırken özellikle bölgede depremden etkilenmiş ve çeşitli mağduriyetler yaşamış olan gençlere öncelik verilmesinin her iki taraf içinde daha hayırlı bir karar olmasına karar verildi. 

Bölgede faaliyet gösteren İÇDAŞ tarafından bugün yapılan açıklamalar sonrasında 500 kişinin istihdam edilmesine karar verildiği açıklandı. Ancak bunun için yüzde 10 oranındaki kısmın özellikle deprem bölgesinde mağduriyet yaşamış olan kişilerden seçilmelerine karar verildi. Yapılacak olan istihdamlarda çalışanların her türlü ihtiyaçları da göz önünde bulundurulurken yeme içme ve barınma gibi ihtiyaçlarının şirket tarafından karşılanmasına karar verildi. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,144BeğenenlerBeğen
7,221TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,496TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler