Ana SayfaDiğer İş İlanlarıÇanakkale'de Deprem Mağdurlarına İş İmkanı

Çanakkale’de Deprem Mağdurlarına İş İmkanı

Yayın tarihi:

Google Haberlere Abone Ol:

Çanakkale’de son zamanlarda yaşanan deprem felaketi sonrasında bölgede faaliyet gösteren İÇTAŞ bölgedeki mağdurlara iş müjdesi verdi. 

İşsizliğin sürekli olarak artan bir sorun olmasından dolayı hükümet tarafından duruma el konulduğu ve gerekli çalışmaların yapılacağı açıklanmıştı. Bu anlamda çalışmalar devam ederken dün toplantı yaparak konu hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan istihdam hakkında bilgi verirken işverenlere seslendi. Bazı konularda milli seferberlik ilan edilmesinin yerinde bir karar olduğuna değinirken bu alanda istihdam seferberliğinin oluşturulmasına karar verilmişti. İş dünyası tarafından alınan bu karara olumlu yaklaşımlar yapılırken bu konuda ilk ve büyük somut adımı atan ilin Çanakkale olduğu öğrenildi. 

Çanakkale’de son günlerde arka arkaya depremlerin olması bölgede yaşayan vatandaşları oldukça korkuttu. Özellikle bazı sarsıntıların şiddetinin oldukça yüksek olmasından dolayı korku ve endişenin bölgede hakim olduğu öğrenilirken bölgede bulunan bazı evlerin şiddete dayanamayarak hasar gördüğü, vatandaşların bu durumdan olumsuz bir şekilde etkilendiği belirlenmişti. İstihdam desteğinin sağlanması için bu konuda somut bir adım atılırken özellikle bölgede depremden etkilenmiş ve çeşitli mağduriyetler yaşamış olan gençlere öncelik verilmesinin her iki taraf içinde daha hayırlı bir karar olmasına karar verildi. 

Bölgede faaliyet gösteren İÇDAŞ tarafından bugün yapılan açıklamalar sonrasında 500 kişinin istihdam edilmesine karar verildiği açıklandı. Ancak bunun için yüzde 10 oranındaki kısmın özellikle deprem bölgesinde mağduriyet yaşamış olan kişilerden seçilmelerine karar verildi. Yapılacak olan istihdamlarda çalışanların her türlü ihtiyaçları da göz önünde bulundurulurken yeme içme ve barınma gibi ihtiyaçlarının şirket tarafından karşılanmasına karar verildi. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.