Yunanistan'dan Türkiye İçin Vize Hamlesi

Yunanistan'dan Türkiye İçin Vize Hamlesi

Komşu ülke Yunanistan kapıda vize uygulamasının bu yılda devam etmesi için ellerinden geleni yapacaklarını açıkladı.Komşu ülke Yunanistan kapıda vize uygulamasının bu yılda devam etmesi için ellerinden geleni yapacaklarını açıkladı. 

Yunanistan ile Türkiye arasındaki dostluk ilişkilerinin geliştirilmesi ve bu sayede ekonomik ilişkilerinde yoluna koyulması için çeşitli çalışmaların yapıldığı biliniyor. Bir süredir Türk vatandaşlarının Yunanistan'ı rahatça ziyaret etmeleri ve çeşitli sorunlardan arınmaları için kapıda vize uygulaması yapılıyordu. Vatandaşlara ülke kapısına gelindiği zaman hızlı bir şekilde vize veriliyor ve rahatça ülkeyi ziyaret etmeleri tatil yapmaları sağlanıyordu. Ancak bu yıl uygulamanın uygulanıp uygulanmayacağı muamma halini aldı. 

Avrupa Komisyonu ile Türkiye arasında gerilen ilişkilerin ardından komisyon tarafından uygulamanın bu yıl uygulanmaması yönünde bir karar verildi. Yunanistan bu kararın ardından açıklama yaptı. Açıklama yapan üst düzey yetkili olan diplomatın ismi gizli tutulurken Avrupa Birliği Komisyonu tarafından verilen bu karara anlam veremediklerini dile getirdi. Kapıda vize uygulamasının her iki ülke açısından da oldukça önemli bir adım olduğu ifade edilirken bu konuda Avrupa Birliği Komisyonunu tekrar ikna etmek için ellerinden geleni yapacaklarını belirttiler. Ancak nasıl bir çalışma yapacakları konusunda detay vermediler. 

Yunanistan'ın Türkiye ile ekonomik anlamda da kültürel ve ilişkisel anlamda da ilişkilerini düzenlemek niyetinde olduğu belirtildiği için kolay vize uygulamasının hayati önem taşıdığı konuşuluyor. Yunanistan yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarda 'Sorunun başka yerde olduğunu ve sorun odaklı çalışmamız gerektiğini düşünüyorum. Uygulamanın 2017 yılında da sorunsuz bir şekilde devam etmesi için Brüksel'i ikna etmeye çalışacağız. Bunun için bütün çabamızı ortaya koyacağız' ifadelerini kullanarak durumdan rahatsız olduklarını dile getirdiler. yunanistan türkiye ilişkileri yunanistandan türkiye hamlesi kapıda vize uygulaması kolay vize avrupa birliği konseyi yasak
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?