400 Ton Fıstıkla Sırra Kadem Bastı

400 Ton Fıstıkla Sırra Kadem Bastı

Gaziantep’te 30 yıldır faaliyet gösteren, fıstık üreticisinin hasatlarını emanet ettiği tüccar 400 ton fıstıkla birlikte ortadan yok oldu.Gaziantepli fıstık üreticileri bu yıl yaptıkları hasadı Beşir K. adlı tüccara teslim ettiklerini ve tüccarın 400 ton fıstıkla birlikte sırra kadem bastığını iddia etti. Gaziantep’te yaklaşık 30 yıldır tüccarlık yapan kişiye ulaşılamadığı öğrenildi.

Fıstık üreticileri tüccar Beşir K.'nın fıstık deposu önünden günlerdir nöbet tutarken, depo önünde bir araya gelen fıstık üreticilerinin bazılarının gözyaşlarına hakim olamadığı gözlemlendi.

Gaziantep kentinde yaklaşık iki yüz kadar üreticinin hasat mevsiminde topladıkları ürünleri, tüccar K.’ya satması için teslim ettiği bildirildi. Tüm yılın hasadını fıstık tüccarına teslim eden üreticiler, iki gündür Beşir K.’ya ulaşamadıkları öne sürdü. Fıstıkçılar sitesinde deposu bulunan Beşir K. adlı tüccarın deposu önünde toplanan öfkeli kalabalık deponun boş olduğunu, söz konusu tüccarın ürünleri alarak ortadan kaybolduğunu da iddialarına ekledi.

Gaziantepli fıstık üreticilerinin meraklı bekleyişi sürerken, tüccar hakkında polise de şikayette bulunuldu. Üreticiler yetkililerden göz yaşları içinde yardım talep etti.

Bir yılın tüm hasadını tüccara emanet ettiğini ifade eden bir fıstık üreticisi, “Biz fıstıklarımızı Beşir K.’ya satması için teslim ettik. Ben iki ton fıstığımı depoya kendim taşıdım” dedi. Bu durumda ise mağdur olduklarını söyleyen fıstık üreticisi çiftçi, “Yaklaşık 200 fıstık üreticisi zor durumda” ifadelerini de kullandı.

Fıstık tüccarı Beşir K.'nın deposunda kendine emanet edilen 400 ton fıstığı kamyonlarla taşıdığı da öne sürülenler arasında yer alıyor. 30 yıllın tüccarlık hayatı olan söz konusu şahsın akıbeti ise şimdilik netlik kazanmadı. Üreticiler yetkililerin duruma herhangi bir müdahalesinin olmadığını ifade ediyor.

Alınan bilgilere göre polisin olay ile ilgili araştırmaları devam ediyor. gaziantepli fıstık üreticileri 400 ton fıstık ortadan kaybolan tüccar fıstık tüccarı gaziantep
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?