Vergi Kolaylığında Son Tarih 25 Şubat

Vergi Kolaylığında Son Tarih 25 Şubat

Vergi borcu olanlar için sağlanan ödeme kolaylığından yararlanmak için son tarih 25 Şubat olarak belirlendi.Vergi borcu olanlar için sağlanan ödeme kolaylığından yararlanmak için son tarih 25 Şubat olarak belirlendi. 

Hükümet tarafından vatandaşlara kolay ödeme kolaylığı sağlayan çeşitli uygulamalar yapılmaya başlanıyor. Özellikle vergi borcu olan vatandaşların yapılandırma için son şanslarının olduğu açıklanmış, daha önce sistemden ödemede meydana gelen bozulmalar nedeniyle çıktığı ifade edilmişti. Tüm bunların üzerine ikinci şanstan tekrar yararlanmaları için imkanlar sağlanmıştı. Ancak bakanlık tarafından beyanneme çağrısı yapıldı ve tüm imkanların bu doğrultuda seferber edilmesi için bazı açıklamalar yapıldı. 

Şubat ayının basit usul mükellefleri için beyanneme dönemi olarak değerlendirildiğini anlatırken bu konuda özellikle çağrı yaptı. Esnafların veri kolaylığı imkanlarından yararlanmaları için beyanname vermelerinin mecburi olduğu hatırlatarak gerekli işlemleri yapmamaları halinde vergi kolaylığından yararlanamayacakları açıklandı. Bu konuda örnek veren Maliye Bakanı Naci Ağbal vatandaşlardan 8 bin liraya kadar vergi alınmayacağını söyledi. Yapılacak olan uygulamanın ilk kez uygulanmasına karar verildi. Esnafların 20 bin liralık kazanç sağlamaları halinde gerekli beyannamelerin verilmesi halinde ilk 8 bin liralık kısmından vergi alınmayacağı kararlaştırıldı. Bu rakam ise 1200 lira olarak belirlendi. 

Küçük esnaflar için büyük bir maddi kaynak sağlayacak olan yeni sistem için son başvuru tarihini kaçırmamaları aksi takdirde yararlanamayacakları açıklandı. Bunun üzerine küçük esnafların bu durumu muhasebecileri ile görüşerek mutlaka gerekli önlemleri almaları gerektiği konusunda uyarılar yapıldı. Aynı zamanda vergi ödemelerini zamanında ve eksiksiz yapan mükellefler içinde yüzde 5 oranında vergi indiriminin yapılmasına karar verilmişti. Uygulamanın bu yıl hayata geçirilmesi bekleniyor. vergi kolaylığı basit usul beyanname son tarih 25 şubat vergi mükellefleri yüzde 5 indirim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?