18 Martta Temel Atılıyor!

0

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı “ Dün imzalar atıldı, 18 Mart’ta temel atılıyor.” dedi. Dün akşam saatlerinde sona eren ihale toplantısına katılan Bakan Ahmet Arslan imzaların atıldığını görevli şirket tarafından başlatılacak işlemler sonrası 1915 Çanakkale Köprüsü temelinin 18 Mart 2017 de atılacağının müjdesini verdi.

Türkiye’nin En Prestijli Projesi

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, Kars Valiliği ziyaretinde konuştu. Arslan konuşmalarında referandum, seçim, halkoylaması gibi konulara da değindi. Tüm milletimiz için en hayırlısı olmasını temenni ederek, gelen sorular üzerine Çanakkale Köprüsünün müjdesini de Kars’ta verdi.

Bakan Arslan; “ Dünya ekonomisinin gelişim gösterdiği son yıllarda ülkemiz için ciddi yatırım sağlayacak ve 10 milyarın üzerinde bir bedele sahip olan 1915 Çanakkale Köprüsü ihalesinde sona geldik. Dün akşam düzenlediğimiz ve tüm ortakların katılımıyla gerçekleşen toplantımızda Türkiye’nin en prestijli projesi olan 1915 Çanakkale Köprüsü’nün temelini 18 Mart tarihinde atıyoruz” dedi. Projenin; 8 yabancı, 7 Türk firması olmak üzere toplam 15 firmanın katılımı ve 4 ortak girişim grubunun teklifleri üzerine iddialı bir yatırım olduğunu belirtti.

TÜRK EKONOMİSNİN VERDİĞİ GÜVEN !

Ahmet Arslan konuşmasında ayrıca; “ Ülkemizin ekonomisine çok güveniyorum. Ve bu güven sadece bizler tarafından görülmüyor, tüm dünya Türk ekonomisine güven duyuyor. Öyle ki bu dev proje için dünyanın iddialı ülkelerinin iddialı firmaları teklifte bulunmazlardı. Ekonomimizin istikrarlı genişlemesi tüm dünyada yankılanmakta. Dün akşam itibariyle Türk-Kore ortak girişimi ile Kore firması olan Daelim ve SK grubun teklifi ihaleyi kazanmış oldu ve ben ihaleyi onaylayıp imzaları attım. İnşallah 18 Mart 2017 tarihinde temelini atacağız. Rabbim hayırlı uğurlu kılsın.” diyerek sözlerini tamamladı.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın