Vakıfbank’tan İpotek Karşılığı İhtiyaç Kredisi

0

Vakıfbank İpotek Karşılığı Taksitli İhtiyaç Kredisi

Türkiye’de bankacılık hizmeti sunan ve üç kamu bankasından biri olan Vakıfbank ihtiyaç kredisi çeşitleri ile finansman ihtiyacı olan kişilere kredi kullanma imkanı tanıyor. Vakıfbank gayrimenkul ipoteği karşılığında kullanıma sunduğu ihtiyaç kredisi ile nakit gereksinimini normal ihtiyaç kredisiyle karşılayamayan kişilere uygun vade ve düşük faiz oranı ile yüksek tutarlı ihtiyaç kredisi veriyor.

Vakıfbank ihtiyaç kredisi kampanyası ile kredi kullanmak isteyen kişi sahip olduğu gayrimenkulü ipotek ettirerek 48 ay vade seçeneğinden yararlanabiliyor. Vakıfbank’ın 48 ay vadeli ipotekli ihtiyaç kredisi ile yüksek tutarlı ihtiyacı olan kişiler ipotek tesis edilen gayrimenkulün eksperiz değerinin yüzde 80’nine kadar kredi kullanabiliyor.

Vakıfbank’ın değişken taksitlerle ödeme seçeneği de bulunan ve istihbaratı olumlu olan kişilerin kullanabildiği ipotekli ihtiyaç kredisi ile yüzde 1,30 faiz oranından kredi kullanılabiliyor. Bununla birlikte Vakıfbank kredi kapsamında hayat sigortası, DASK ve konut sigortası yapılmasını talep ediyor.

Vakıfbank’tan 48 ay vade ile %1,30 faiz oranından 50.000 TL tutarında ipotek karşılığı ihtiyaç kredisi alınması halinde kredinin aylık taksit tutarı 1.406,79 TL olurken kredinin yıllık toplam maliyet oranı %20,9095 oluyor. Yıllık toplam maliyet oranına kredi tahsis ücreti, ekspertiz ücreti, faiz ve vergiler dahil edilmiştir. (Kredi hesaplaması örnek bir hesaplama olup kredi taksit tutarı değişebilir.)

Vakıfbank ipotekli ihtiyaç kredisine nüfus cüzdanı, gelir belgesi, ikametgah belgesi, gayrimenkulün tapusu ile Vakıfbank şubelerinden başvuru yapılabiliyor.  

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın