Bursa’nın Hedefi 80 Bin Yeni İstihdam

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın organizasyonuyla “Bursa İstihdam Seferberliği Şurası” yapıldı. Şuraya kentin önde gelen iş adamları ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası yetkilileri katıldı. Şurada istihdam konusunda önemli açıklamalar yapıldı ve bu doğrultuda kararlar alındı.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı şurada açıklama yaptı. Açıklamasında üyeleriyle müjdeli haberi paylaşan Burkay, ilerleyen günlerde üyelerine bir buçuk milyon liradan oluşacak kredi paket müjdesini verdi. Bursa’da yatırımların hız kazanması ve ek istihdam olanakları yaratacak bu kredi desteği Bursalı oda üyelerine özel olarak hazırlanacak denildi. Başkan kredi desteği hakkında “Bu kredi desteği oda üyelerimize iki ile beş yıl arasında vade ile sağlanacak” dedi.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası olarak Bursa’daki istihdam hedeflerine 80 bin kişi daha eklediklerini ifade eden Başkan, “Güzel Bursa’mızdaki işsizlik oranını AB ülkelerinden daha alt seviyeye birlikte taşıyacağız. Şu anda yüzde 7,8 olan işsizlik oranını, 2017 yılının sonuna kadar yüzde altılık seviyeye indireceğiz” dedi.

İstihdam seferberliği kapsamında Bursa kentinin üzerine düşen görevi yapacağının altını çizen İbrahim Burkay, hedeflerinin en çok istihdam gerçekleştiren kent olmak olduğunu belirtti. Bu kapsamda Kredi Garanti Fonu ve Denizbank’la anlaşmaların birkaç hafta içinde yapılacağına işaret eden Burkay, “Kredi destekleriyle bir milyar liralık bir finans desteğini kentimizde faaliyet gösteren iş adamlarının yatırımları için serbest bırakacağız” dedi.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından organize edilen “Bursa İstihdam Seferberliği Şurasına” oda yöneticileri, oda üyeleri, kentin önde gelen iş adamları ve Vali İzzettin Küçük katıldı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.