Taksilerde Yeni Dönem Başlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan yeni uygulama sonrasında taksilerde yeni sistemin hayata geçirilmesi planlanıyor. 

İstanbul gibi yoğun bir kalabalığı bulunan şehirde taksi kullanımının da çok yoğun olduğu düşünüldüğü zaman hem yolcuların hem de taksicilerin işini kolaylaştırmak için çeşitli çalışmalar yapılıyor. Teknolojinin gelişmesi ve her alanda kullanılması sonrasında İstanbul trafiğini rahatlatacak yeni çözümler geliştirildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından teknolojinin nimetlerinden gerektiği gibi yararlanmak için ulaşım asistanı uygulamasının geliştirilmesi sağlandı. Bu uygulama ile birlikte artık hem yolcular kolay taksi bulabilecekler hem de taksiler şehir içerisinde boşuna müşteri bulmak için dolaşmayacaklar. 

Yolculara bu teknolojik uygulama seyahatlerini planlama, takip edebilme ve kendi tercihlerine göre en uygun ulaşım yolunu seçebilmeleri için imkanlar tanıyacak. Bu imkanlar çerçevesinde şehir içi yolculukların çok daha hızlı planlanması için çalışmalar gerçekleştirilecek. Bu uygulamanın hem vatandaşlar için hem de taksiciler için de faydalı bir sistem olması bekleniyor. Trafik durumunun da sistem içerisinde net bir şekilde görünmesi için yolculuklarını kısa süre içerisinde yapmak isteyen vatandaşların bu sistemle en kolay yolculuk yapabilme imkanı taşıyacakları öğrenildi.

Taksicilerin sistem uygulamasının hayata geçirilmesinden dolayı oldukça mutlu oldukları öğrenildi. Artık boş yollarda müşteri aramakla uğraşmayacak olan taksicilerin cep telefonlarına çağrı gelecek. Müşteriler hızlı bir şekilde taksileri uygulama üzerinden çağırabilecekler. Bu sayede trafikte boş bir şekilde gezen taksilerin trafiğe engel olması engellenecek. Uygulama sonrasında müşteriler aldıkları hizmet ile birlikte uygulama üzerinden puan verebilecekler. Bu puan sistemi sayesinde taksiciler hizmet kalitelerini de geliştirebilecekler. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.