İndirim Sonrası Önemli Uyarı!

Ekonomiyi canlandırmak için gerçekleştirilen indirimlerin ardından yetkililer konu hakkında açıklama yaptılar.

Ekonomide yaşanan bazı çalkantıların ardından vatandaşların bu durumdan etkilenmesini engellemek, piyasaları biraz olsun hareketlendirmek için hükümet tarafından çeşitli çalışmalar hayata geçirilmeye başlandı. Son olarak Bakanlar Kurulunda görüşülüp onaylandıktan sonra mobilya ve beyaz eşya fiyatlarında fark edilecek indirimlere neden olabilecek ÖTV indirimleri oldu. Bu indirimlerin 30 Nisan tarihine kadar sıfırlanmasına karar verilirken ardından yüzde 18 seviyelerine kadar çıkan KDV oranlarının yüzde 8 seviyelerine indirilmesine karar verildi. Bu indirimlerin ardından mağazalarda fiyat etiketleri hızlı bir şekilde değişmeye başladı. 

Vatandaşlara konu hakkında mağazacılar tarafından çeşitli çağrılar yapıldı. Bu çağrılar sonrasında 30 Nisan tarihinin son tarih olduğu özellikle hatırlatılırken bu süreçte mutlaka ihtiyacı olanların alışverişlerini özel fiyat indirimlerinden yararlanarak gerçekleştirmeleri gerektiği belirtildi. Uygulamanın hem esnafın işlerinin açılması hem de vatandaşların uygun fiyatlı alışveriş yapmaları için oldukça uygun bir adım olduğu konuşuluyor. Yapılan uygulamadan esnafında vatandaşlarında memnun olduğu ifade edilirken özellikle yeni başlayan bir uygulama olmasına rağmen kısa süre içerisinde ekonomiye ciddi katkıların sağlandığı öğrenildi. 

Ancak satıcılar tarafından bu indirimlerin devamlı hale getirilmesi isteniyor. Vergi sisteminin sürekli olarak değişmesinden şikayetçi olduklarını belirtirken bunun üzerine alım gücünün bu aşamada sınırlandırıldığı belirtildi. Yetkililer tarafından konu hakkında açıklama yapılırken vatandaşlar uyarıldı. İndirimlere kanıp ihtiyaç fazlası ürün almaktan ve tüketim çılgınlığından kaçınılması gerektiği açıklandı. Bu süreç içerisinde fazla paranın ekonomiyi rahatlatırken vatandaşların bütçesini olumsuz etkilemesinin önüne geçilmesi planlanıyor. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.