SGK Çat Kapı Ziyaretlere Başladı

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından hizmetlerin anlaşılması ve daha fazla geliştirilmesi için çat kapı ziyaretler başlatıldı. 

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından verilen hizmet kalitesinin geliştirilmesi ve ardından yapılan hizmetlerin tam olarak anlaşıldığından emin olabilmek için çeşitli çalışmalar devam ediyor. Son olarak kurumun hizmet politikası içerisinde çat kapı ev ziyaretleri yaygın hale gelmeye başladı. Kurum tarafından yapılan açıklamaların ardından kurumun bu politikayı ve hizmeti tüm iller için uygulamaya koyduğu öğrenildi. Çat kapı uygulaması sırasında kurumun müdürleri, İşkur müdürleri, bürokratlar katılırken vatandaşların daha fazla güvenini kazanabilmek için yanlarına eşlerini de alarak gittikleri tespit edildi. Evlere giden çalışanların işleyiş ve sistem hakkında daha yakından gözlem yapıp halkın nabzını ölçtükleri ortaya çıktı. 

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan açıklamalarda uygulamanın henüz yeni uygulanan bir sistem oluşturduğu ancak yakın zamanda sistemin daha yaygın hale getirilmesine ve başarılı sonuçların alınmasına imkan tanınacağını belirttiler. Evlere yapılan ziyaretlerin asıl amacı aniden geliştiği için kesinlikle önceden haber verilmiyor. Vatandaşların kurumun vermiş olduğu hizmet ve güvenlik sistemi hakkında şikayet ve soruları alınıyor. Bu süreç içerisinde iki haftalık aralarda Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Mehmet Müezzinoğlu kurumlarla video bağlantısı sağlayarak durumun işleyişi hakkında bilgi alıyor. 

Vatandaşlardan edinilen bilgiler ve alınan şikayetler sonrasında son zamanlarda kurum ile İşkur arasında beklenilen bir bağlantının olmadığı, veri akışının beklenildiğinin çok altında olduğu konuşuldu. Kuruma gelen engelli vatandaşların kurum şartlarının kendilerine uygun olmadığını iletmeleri sonrasında konu hakkında düzenlemelerin yapılması için çalışmalar başladı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.