Vergi Notuna Göre VIP Uygulama

Vergisini zamanında ve eksiksiz ödeyen kişiler A Plus kategorisine girecekken bu sistemle birlikte VIP uygulamalardan yararlanmaları sağlanacak.

Vergisini zamanında ve eksiksiz ödeyen kişiler A Plus kategorisine girecekken bu sistemle birlikte VIP uygulamalardan yararlanmaları sağlanacak. 

Maliye Bakanlığı tarafından vergi borcunu ödemekte zorlanan vatandaşlar için taksitlendirme ve yapılandırma hizmetini geliştirmeleri dikkat çekmişti. Bu sistemin ardından yükümlülüklerini zamanında ve eksiksiz bir şekilde yerine gelen vatandaşlarında özendirilmesi, motive edilmesi için bazı uygulamaların hayata geçirilmesine karar verildi. Bu sistemle birlikte artık zamanında vergi ödemesi gerçekleştirmiş vatandaşların A Plus kategorisine sokulmasına ve bu kategoriden faydalanarak hizmetlerin geliştirilmesi amaçlanıyor. 

Tüm vergi mükelleflerinin Bakanlık tarafından mercek altına alınacağı açıklandı. Mercek altına alınacak olan vatandaşların vergilerini nasıl ve ne zaman ödedikleri detaylı bir şekilde incelenecek. Bunun ardından çıkacak sonuç değerlendirme altına alınacak. A Plus kategorisine girmeye hak kazanana, düzenli vergi ödemesi yapan mükelleflerin bazı imkanlardan yararlanmaları sağlanacak. Bu çalışma hem teşvik edici olacağı gibi hem de diğer mükellefleri özendirici bir nitelikte olacak gibi görünüyor. 

Yapılan değerlendirme sonrasında vergi mükelleflerine bazı notlar verilecek. Bu notlarda en yüksek ve en güveniliri A Plus olacak. Bu kategoride yer alan vatandaşlara VIP hizmetlerin sunulması için seçenekler ortaya çıkacak. Bu sistem içerisindeki mükelleflerin yüzde 5 indirim imkanlarından yararlanmaları sağlanacak. Sadece indirimle kalmayıp yanında bazı teşviklerin sunulmasına karar verildi. Not sistemi 6 gruba ayrılacak. Bu gruplar içerisinde A plus en yüksek not grubu olarak değerlendirilecek. Bu nota sahip olan vatandaşlar indirimin yanı sıra yeşil pasaport imkanından da yararlanacak. Yeşil pasaport ile birlikte vatandaşlara KDV iadesi ve özelge gibi imkanların tanınmasına karar verildi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.