3. Havaalanı Çalışmalarında Son Durum!

3. Havaalanı çalışmalarına kar ve kuvvetli fırtınaya rağmen ara verilmediği öğrenildi. 2018 yılında tamamlanması hedeflenen projenin zamanında teslim edilmesi adına çalışmalara ara verilmediği bildirilirken, proje kapsamında çalışan işçiler zorlu kış şartlarıyla mücadele ediyor.

Türkiye için oldukça önemli projeler arasında yer alan 3. Havaalanı tamamlandığında, dünyanın en büyük havalimanı ünvanlına sahip olacak. 2018 yılında inşa çalışmalarının biteceği öngörülen proje Türkiye’nin dünya üzerindeki prestijini yükseltecek.  Toplamda 76 buçuk milyon metrekarelik alana inşa edilecek olan 3. Havaalanı yüksek kapasitesiyle de dikkatleri üzerine topluyor. Senelik olarak iki yüz milyon üzerinde kapasiteye sahip olacağı öğrenilen proje dünya üzerinde bir ilk olacak.

Üretici firma tarafından bu prestijli projenin birinci aşaması önümüzdeki yılın ilk aylarında teslim edilecek. Bu kapsamda havaalanı inşaat çalışmalarında 17 bin üzerinde işçi yer alıyor. Çalışma alanının farklı noktalarında aynı zamanda ve ara vermeden devam eden çalışmalar, Türkiye’ye değer katacak yeni projenin öngörülen tarihte teslimine odaklandı.

Alınan bilgilere göre 3. Havaalanı Projesi çerçevesinde 1500 kadar ofis personeli, 14 buçuk binden fazla şantiye personeli çalışmalarını sürdürüyor. İlerleyen dönemde havaalanı inşaatında çalışacak personel sayısı ise otuz bine kadar yükselecek! Gerek inşası gerek hizmete girmesiyle on binlerce kişiyi istihdam eden proje Türkiye ekonomisinin gücünün göstergesi olarak nitelendiriliyor.

3. havalimanının hizmete açılmasıyla yüz bin vatandaşın bu havaalanı dahilinde istihdam edileceği düşünülürken, bu rakam ekonomik anlamda yaklaşık bir buçuk milyon kişiyi etkileyecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.